DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. septembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Telekomunikācijas

Ministrs Pūce: Baltijas valstis ir paraugs Eiropas Savienības digitālās transformācijas jomā

Šodien vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) tikās ar Igaunijas ārējās tirdzniecības un informācijas tehnoloģiju ministru Raulu Siemu, lai pārrunātu pārrobežu pakalpojumu ieviešanu starp Latviju un Igauniju, apspriestu Baltijas valstu kopīgo redzējumu Eiropas Savienības (ES) digitālās transformācijas jomā, kā arī 5G partnerību un starptautisko Baltijas jūras reģiona forumu “5G Techritory”.

Šobrīd ir sasniegts jauns attīstības punkts veiksmīgi uzsāktajā Latvijas un Igaunijas pārrobežu sadarbībā – augusta beigās abas valstis ir izveidojušas abu valstu nacionālo datu apmaiņas risinājumu1 saslēgumu un to sekmīgi pārbaudījušas darbībā.

Ministrs Pūce (AP!): “Panāktais progress savstarpējā datu apmaiņā turpinās Baltijas valstu ciešāku digitālo integrāciju, kas aizsākās ar savstarpēju e-parakstu atzīšanu un tagad nodrošinās arvien plašāka pakalpojumu klāsta pārrobežu pieejamību. Šo digitāli pieejamo pakalpojumu nodrošināšana  atvieglos pārrobežu sadarbību Latvijas un Igaunijas uzņēmējiem un iedzīvotājiem, kas dzīvo, mācās vai strādā kādā no valstīm. Attīstot jaunus un pilnveidojot esošos digitālos pakalpojumus, Baltijas valstis ir kļuvušas par paraugu ES digitālās transformācijas jomā un jau šoruden ES Telekomunikācijas ministru neformālās tikšanās laikā aicinātas prezentēt savu digitālās transformācijas vīziju.”

Šodien darba sarunā tikšanās dalībnieki iezīmēja plānu, kādā secībā un ar kādu prioritāti ieviest publisko pakalpojumu sektorā pieejamus pārrobežu pakalpojumus starp Latviju un Igauniju. Latvija ir apkopojusi valsts iestāžu informāciju par tiem publiskajiem pakalpojumiem, kuru nodrošināšanai būtu nepieciešama datu apmaiņa starp Latviju un Igauniju.

Plānotās nākamās rīcības sadarbībā ar Igauniju - izveidot vienotu pakalpojumu un datu apmaiņas sarakstu, kur pārrobežu datu apmaiņa starp valstīm būtu veicama prioritāri. Pēc tam plānots izveidot Latvijas – Igaunijas rīcības grupas šo datu apmaiņu īstenošanai. 

Sarunas laikā tika pārrunāts arī Vācijas prezidentūras piedāvājums Baltijas valstīm prezentēt savu digitālās transformācijas vīziju Eiropas Savienības Telekomunikācijas ministru neformālās tikšanās laikā šā gada 15. oktobrī.

Latvijas un Igaunijas diplomātiskās attiecības tika nodibinātas 1919. gada 21. jūlijā, atjaunotas 1991. gada 6. septembrī. Latvijas vēstnieks Igaunijā ir Raimonds Jansons.

1VISS (Valsts informācijas sistēmu savietotājs) - Latvijai, X-Road - Igaunijai

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU