DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. augustā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
2
2

Tieslietu ministrs aicina Tiesībsargu NĪN jautājumā uzrunāt par nodokļiem atbildīgo finanšu ministru

Atbildot uz Tieslietu ministrijā saņemto Tiesībsarga vēstuli, kurā Tieslietu ministrija tiek aicināta skaidrot plānotās izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinā, tieslietu ministrs Jānis Bordāns aicina Tiesībsargu primāri vērsties pie finanšu ministra un Ministru prezidenta.

J.Bordāns: “Diemžēl visa iepriekšējā gada laikā, kopš mēs ceļam trauksmi par nepieciešamību atcelt nekustamā īpašuma nodokli mājokļiem un samazināt likmes komersantiem pirms plānoto kadastrālo vērtību apstiprināšanas, Finanšu ministrija vairākkārtīgi mums ir norādījusi, ka nodokļu politikas izstrāde ir tās kompetence.”

Reaģējot uz to, ka Finanšu ministrija nebija gatava laikus uzsākt darbu pie nodokļa politikas pārskatīšanas, Tieslietu ministrija jau pirms gada sagatavoja savu piedāvājumu nodokļa atcelšanai primārajiem mājokļiem un likmju samazināšanai arī komersantiem, uzsver tieslietu ministrs.

Savā atbildes vēstulē Tieslietu ministrija pateicas Tiesībsargam par izrādīto uzmanību šim aktuālajam un visai sabiedrībai nozīmīgajam jautājumam, kā arī pauž atbalstu vēstulē minētajam par to, ka pirms jauno kadastrālo vērtību apstiprināšanas nepieciešamas būtiskas izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinā. Kā zināms, Tiesībsargs jau 2017.gadā pauda atbalstu nepieciešamībai atbrīvot vienīgo mājokli no nekustamā īpašuma sloga.

Tieslietu ministrs jau vairākkārtīgi ir paudis nostāju, ka nevirzīs noteikumu projektu par jauno kadastrālo vērtību bāzi apstiprināšanai valdībā, kamēr nav garantiju, ka tiek ieviests neapliekamais minimums primārajam mājoklim un samazinātas nodokļu likmes komersantiem.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU