DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Jānis Reirs: Daudzgadu budžeta līdzekļi jāiegulda Latvijas eksportējošo uzņēmumu modernizācijai

Piektdien, 31. jūlijā, finanšu ministrs Jānis Reirs tikās ar Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieku Valdi Dombrovski. Tikšanās laikā tika pārrunātas Latvijas iespējas un nākamie soļi ES daudzgadu budžeta un Atveseļošanas instrumenta kontekstā, kā arī citi jautājumi saistībā ar COVID-19 aktualitātēm.

“Ir ieguldīts nozīmīgs darbs pie daudzgadu budžeta piedāvājuma sagatavošanas, kas apliecināja Eiropas Savienības vienotību. Tagad ir svarīgi gudri plānot un lietderīgi ieguldīt līdzekļus, lai sasniegtu maksimālu efektu ekonomikas atlabšanā un izaugsmē. Īpaši ir atbalstāma modernizācija eksportējošos uzņēmumos, lai uzlabotu to konkurētspēju pēc COVID-19 radītajām sekām,” uzsver finanšu ministrs Jānis Reirs.

Šā gada 21. jūlijā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis Eiropadomes ārkārtas sanāksmē vienojās par ES daudzgadu budžetu 2021. – 2027. gadam un  ES Atveseļošanas instrumentu ES ekonomikas atbalstam izejai no COVID-19 krīzes elementiem. Finanšu ministrs un Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks ir vienisprātis, ka, lai gan starpvalstu budžeta sarunas nav bijušas vienkāršas, kopējais naudas apjoms, kas būs pieejams Latvijas ekonomikai un attiecīgi arī ekonomikas atjaunošanai, ievērojami pieaug.

“Latvijai nākamais plānošanas periods paver iespējas arī veikt nepieciešamās reformas ar pietiekamu finansiālu atbalstu. Lai pieejamo finansējumu pilnvērtīgi ieguldītu, rūpīgi jāizsver nepieciešamās strukturālās reformas un investīciju projekti, iekļaujot tos nacionālajā atveseļošanas un noturības plānā,” norāda finanšu ministrs.

ES līderu sanāksmē panāktā vienošanās paredz, ka Latvijas ekonomikas attīstībai nākamo septiņu gadu laikā būs pieejami gandrīz 10,5 miljardi eiro. Tāpat paredzēts izveidot ES ekonomikas atjaunošanas mehānismu 750 miljardu eiro apmērā, no kura Latvijai iezīmēti pieci miljardi eiro. No tiem puse tiks piešķirta grantu veidā, bet puse – aizdevumu veidā.

Lai vienošanās par daudzgadu budžetu stātos spēkā, nepieciešams atbalsts no Eiropas Parlamenta.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU