DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvijas ārlietu ministrs ar Baltkrievijas kolēģi pārrunā abpusēji aktuālos jautājumus

2020. gada 24. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju, kurš uzturas vienas dienas darba vizītē Latvijā. Tikšanās laikā, kas notika Daugavpils novada Skrudalienas pagasta Silenē, ārlietu ministri pārrunāja ES–Baltkrievijas attiecību aktualitātes un Latvijas–Baltkrievijas divpusējās sadarbības jautājumus.

Puses pārrunāja situāciju pirms gaidāmajām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā š.g. 9. augustā. Latvijas ārlietu ministrs sarunā uzsvēra, ka Baltkrievijas tautai vēlēšanās jābūt iespējai brīvi un atklāti paust savu viedokli, kā arī aicināja Baltkrieviju respektēt pilsoniskās brīvības.

Ministri atzinīgi novērtēja labās Latvijas un Baltkrievijas kaimiņattiecības, kas īpaši izpaudās konstruktīvajā sadarbībā, lai Covid-19 krīzes sākumposmā abu valstu pilsoņi varētu atgriezties mājās. E. Rinkēvičs atzina, ka Baltkrievija ir nozīmīgs Latvijas ārējās tirdzniecības partneris, ar kuru ir svarīga arī sadarbība tranzīta un loģistikas jomā, un aicināja turpināt darbu pie Vienošanās par abu valstu sadarbību transporta un loģistikas jomā.

Pārrunājot kodoldrošības jautājumus, E. Rinkēvičs norādīja, ka Astravjecas AES drošības prasību ievērošana ir pirmajā vietā, kā arī Latvija vēlas redzēt aktīvāku informācijas apmaiņu starp ekspertiem kodoldrošības jautājumos.

Šī bija ikgadējā Latvijas un Baltkrievijas ārlietu ministru tikšanās. E. Rinkēvičs apmeklēja Baltkrieviju 2019. gada 25.‑26. jūlijā.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU