DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Alūksnes novadā norisināsies valsts aizsardzības mācības nometne 11. klašu skolēniem

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No 25. jūlija līdz 3. augustam poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā notiks Jaunsardzes centra organizētā valsts aizsardzības mācības nometne 11. klašu skolēniem.

Šajā nometnē aicināti piedalīties skolēni no 13 Latvijas skolām, kuras kā pirmās Latvijā uzsāka realizēt valsts aizsardzības mācības pilotprojektu. Tādējādi šie skolēni ir pirmie, kuri apgūst valsts aizsardzības mācību jau otro mācību gadu.

Nometnes dalībniekiem būs iespēja pilnveidot dažādas praktiskas iemaņas, piemēram, lauka kaujas, šaušanas un orientēšanās iemaņas, piedalīties ierindas mācības nodarbībās, kā arī nostiprināt pirmās palīdzības sniegšanas prasmes. Pirmās palīdzības sniegšanu skolēni apgūst tikai valsts aizsardzības priekšmeta otrajā gadā –  11. klasē.

Tāpat katru vakaru notiks izglītojoši pasākumi, kuru mērķis ir padziļināt zināšanas par Latvijas vēsturi, kā arī veicināt jauniešu pilsonisko apziņu un patriotismu.

Nometne noslēgsies ar skolēnu zināšanu pārbaudi katrā no valsts aizsardzības mācības apmācību blokiem.

Valsts aizsardzības mācības priekšmetu  sastāv no četrām mācību  jomām, kas ir patriotiskā audzināšana, valsts un lokālā vēsture, dzīves skola un militārā joma. Galvenais šī mācību priekšmeta izvirzītais mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā.

Jau ziņots, ka šobrīd valsts aizsardzības mācības pilotprojekts tiek īstenots 53 skolās no visas Latvijas un to apgūst ap 1000 skolēnu.

Sākot ar 2024. gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest visās valsts vidējās izglītības iestādēs 10. un 11. klasēs kā obligātu mācību priekšmetu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU