DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

IDB rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret VUGD amatpersonu par vidēja smaguma miesas bojājumu nodarīšanu

Iekšējās drošības birojs ir nosūtījis Ludzas rajona prokuratūraikriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts ugunsdzēsības unglābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes amatpersonu par Krimināllikuma126. panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu  - vidēja smagumamiesas bojājumu tīšu nodarīšanu.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, Iekšējās drošības birojs noskaidroja, ka šī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes amatpersona ārpus dienesta pienākumu pildīšanas sadzīviska konflikta laikā ar kādu privātpersonu, acīmredzot, zaudēja savaldīšanos un izdarīja sitienu ar dūri pa cietušās personas galvu, tādējādi cietušajam tika konstatēti vidēja smaguma miesas bojājumi -  sejas sasitums un vairāku galvaskausa kaulu lūzumi.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks: “Mūsu, Iekšējās drošības biroja, uzmanības lokā ir visdažādākā spektra un smaguma valsts amatpersonu iespējamie noziedzīgie nodarījumi – sākot no kukuļņemšanas un krāpšanas gadījumiem lielā apmērā līdz šādiem likumpārkāpumiem, kuri, nenoliedzami, rada negatīvas sekas cietušajiem un to tuviniekiem, tomēr sabiedrībai var šķist salīdzinoši maznozīmīgi. Tomēr vēlos uzsvērt to, ka valsts amatpersonas vienmēr ir sabiedrības uzmanības centrā un ir būtiski, lai ugunsdzēsēju, policistu vai jebkura cita dienesta amatpersonas uzvedība, arī ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika, atbilstu visām likumdošanas normām. Tikai tādā veidā mēs visi kopā varam veicināt Latvijas sabiedrības uzticēšanos valsts pārvaldei!”

Iekšējās drošības birojs 2020. gada pirmajos sešos mēnešos veicis pirmstiesas izmeklēšanu 137 kriminālprocesos, kā arī šajā periodā izskatīti un izanalizēti vairāk nekā 700 saņemtie iesniegumi. Salīdzinot šā gada pirmā pusgada darbības rezultātus ar pagājušā gada attiecīgo periodu, redzams, ka šogad būtiski ir pieaudzis Iekšējās drošības biroja atklāto smago un sevišķi smago noziedzīgo nodarījumu īpatsvars.

Šā gada nogalē apritēs pieci gadi kopš Iekšējās drošības biroja dibināšanas, un šo gadu laikā IDB izmeklētie kriminālprocesi kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki, būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU