DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Ministru prezidents pasniedz Ministru kabineta Atzinības rakstus

FOTO: Valsts kanceleja

Otrdien, 14. jūlijā, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstus amatpersonām par neatlaidīgu un augsti profesionālu darbu, aizstāvot Latvijas intereses Eiropas Padomes Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejā (turpmāk-“Moneyval”) un Finanšu darījumu darba grupā (turpmāk - FATF).

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš Ministru kabineta Atzinības rakstus pasniedza "Moneyval” uzdevumu izpildes darba grupas vadītājai, Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniecei Ilzei Znotiņai un darba grupas vadītāja vietniekiem – Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniekam Jānim Bekmanim, Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniecei finanšu politikas jautājumos Līgai Kļaviņai, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniecei tiesību politikas jautājumos Lailai Medinai, kā arī Ministru prezidenta parlamentārajai sekretārei Evikai Siliņai.

2019. gada “Moneyval” plenārsēdē tika izskatīts Latvijas iesniegtais ziņojums, kā rezultātā eksperti novērtēja Latvijas paveikto un secināja, ka ir ieviestas visas 40 rekomendācijas – 7 novērtētas kā pilnībā atbilstošas un 33 – kā lielākoties atbilstošas.

Ministru kabineta Atzinības raksts ir dibināts 1995. gadā. Ministru kabineta Atzinības rakstu pasniedz, lai izteiktu valdības atzinību privātpersonām, t.sk., ārvalstniekiem, par izciliem sasniegumiem tautsaimniecības, zinātnes, izglītības, veselības, vides aizsardzības, valsts pārvaldes, kultūras, sporta un valsts aizsardzības jomā.

Ierosinājumu par Ministru kabineta Atzinības raksta piešķiršanu Apbalvošanas padomē iesniedz Ministru prezidents, ministri, pašvaldību vadītāji, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis vai citu nevalstisku organizāciju vadītāji. Apbalvošanas padome izskata ierosinājumus par Atzinības raksta piešķiršanu un pēc lēmuma pieņemšanas iesniedz priekšlikumu Atzinības rakstu piešķiršanai Ministru kabinetā.

Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas ierobežošanai noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, Atzinības rakstu pasniegšanas svinīgajā ceremonijā piedalījās tikai Ministru prezidents un Ministru prezidenta nominētie Atzinības raksta saņēmēji.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU