DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks Kanādas aizsardzības atašejam pasniegs “Atzinības Goda Zīmi”

Rīt, 15. jūlijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks Kanādas aizsardzības atašejam pulkvedim Maiklam Mainoram (Michael Minor) pasniegs apbalvojumu “Atzinības Goda Zīme”, lai pateiktos par ieguldījumu Latvijas aizsardzības spēju attīstībā. 

Pulkvedis M. Mainors ir palīdzējis dažādu augsta līmeņa Kanādas amatpersonu un militārpersonu vizīšu organizēšanā Latvijā, un viņa pieredze ir sekmējusi Latvijas un Kanādas veiksmīgu sadarbību aizsardzības jomā. Pateicoties pulkveža M. Mainora iniciatīvai un atbalstam, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem pēdējo gadu laikā ir bijusi iespēja iegūt izglītību dažāda līmeņa kursos Kanādā.

Aizsardzības ministra apbalvojums “Atzinības Goda Zīme” dibināts 1996. gadā. To piešķir kā atzinības apliecinājumu par nopelniem valsts bruņoto spēku veidošanā un nostiprināšanā, militāri patriotiskajā audzināšanā, valstiskās apziņas veidošanā pilsoņos, sagatavojot tos savas valsts un zemes nelokāmai aizstāvēšanai.

Kanāda vada NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā, un to veido nekā 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas, Melnkalnes un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU