DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība

Tiesai nodod lietu par zvērināta advokāta slepkavību, kas saistīta ar laupīšanu

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par zvērināta advokāta slepkavību, kas saistīta ar laupīšanu. Bruņotā laupīšana notika 2019.gada 20.jūlijā Mārupē. Kriminālvajāšanu šajā lietā izdevās veikt deviņu dienu laikā.

Saskaņā ar lēmumu minētās dienas vēlā vakarā divi vīrieši maskās iebruka privātmājā Mārupē un ar līdzi paņemto izolācijas lentu sasēja tur esošo sievieti, lai aplaupītu māju. Pēc neilga brīža mājās atbrauca sievietes dēls kopā ar savu sievu. Sieviete pamanīja laupītājus un sāka saukt pēc palīdzības. Viens no apsūdzētajiem ar nolaupītājām mantām aizmuka no notikuma vietas, savukārt otrs apsūdzētais vīrieša virzienā raidīja trīs šāvienus. Cietušais vēlāk no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā mira.

Personas nolaupīja cietušajai piederošo mantu 226 EUR vērtībā, savukārt zvērinātam advokātam tika nolaupīta nauda nenoskaidrotā apmērā

Šajā lietā apsūdzētie apsūdzēti arī par citiem mantiskiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Viena no personām apsūdzēta pēc Krimināllikuma 117.panta 6.punkta, Krimināllikuma 175.panta trešās daļas, Krimināllikuma 195.panta pirmās daļas un Krimināllikuma 233.panta otrās daļas.

Otra persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma 175.panta trešās daļas un Krimināllikuma 176.panta otrās daļas.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas rajona tiesā.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU