DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tiesai nodod lietu par apzināti nepatiesiem paziņojumiem par spridzināmās ietaises ievietošanu skolā

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu nepilngadīgas personas apsūdzībā par vairāku nepatiesu paziņojumu sūtīšanu skolas administrācijai un Rīgas pašvaldības policijai par it kā Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas telpās ievietotu spridzināmo ietaisi.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai nepilngadīgais apsūdzētais, kas bija arī minētās skolas audzēknis, veicot pasākumus, lai viņa darbības netiktu atklātas, 2019.gada 7.oktobrī un 14.oktobrī uz skolas kancelejas, direktora, skolas darbinieku un Rīgas pašvaldības policijas e-pastiem nosūtīja nepatiesus paziņojumus par spridzināmās ietaises ievietošanu Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas telpās, zinot, ka patiesībā spridzināmā ietaise skolā nav ievietota. Pēc paziņojumu saņemšanas skola tika evakuēta un uz notikuma vietu izbrauca Rīgas pašvaldības policija, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Valsts policija, t.sk., Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes izmeklēšanas atbalsta pārvaldes pretterorisma vienība “Omega”. Veicot skolas telpu speciālo pārbaudi sprādzienbīstamas vielas un priekšmeti netika konstatēti.

Persona apsūdzēta divu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā pēc Krimināllikuma 231.1 panta.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU