DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

Pabriks: Austrumu robežas modernizēšana būtiski stiprinās Latvijas aizsardzības spējas

Šodien, 3. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” pārstāvji apmeklēja vienu no jaunizveidotajiem Latvijas – Krievijas valsts robežas posmiem Opuļos.

“Tehnoloģiju straujajai attīstībai mūsdienās seko līdzi arī  robežpārkāpēji, tādēļ viņus vairs nav iespējams efektīvi apturēt, būvējot tikai fiziskus šķēršļus. Austrumu robežas modernizēšanā integrētās tehnoloģijas būtiski stiprinās arī mūsu valsts aizsardzības spējas, tādēļ man ir patiess prieks redzēt šī projekta rezultātus,” sacīja aizsardzības ministrs A. Pabriks.

Jau vairākus gadus notiek aktīvs darbs pie Latvijas ārējās robežas stiprināšanas, kuras galvenais uzdevums ir padarīt robežu pārskatāmu, uzlabot sakarus un tehnoloģiju izmantošanu, kā arī stiprināt informatīvo telpu. 

Latvijas austrumu robeža ar Krieviju un Baltkrieviju ir gan ES, gan arī NATO ārējā robeža. Šo robežu stiprināšana, kā arī to pārraudzības metožu pilnveide atbilstoši mūsdienu apdraudējuma formām ir būtiska daļa gan no Latvijas, gan arī citu sabiedroto valstu aizsardzības.

Opoļu robežapsardzības nodaļa darbu uzsāka 1994.gadā. Pēdējo gadu laikā tieši šīs nodaļas pārraudzībā esošajā valsts robežas posmā aizturētas vairākas nelegālo imigrantu grupas. 

Opoļu robežapsardzības nodaļas atbildībā atrodas autoceļš un dzelzceļš Rīga-Maskava, kas ir vieni no nozīmīgākajiem tranzīta ceļiem starp ES un Krieviju. Šī iemesla dēļ sakaru un ceļu infrastruktūras attīstība un stiprināšana ir būtiska daļa no valsts, starptautisko pārvadājumu un cilvēku pārvietošanās drošības garantēšanas. 

Šī gada sākumā Viļakas un Krāslavas novados tika uzcelti arī jauni apraides masti, lai stiprinātu informatīvo telpu un sabiedrisko mediju pieejamību. Mastus paredzēts pieslēgt arī visā Latvijā izbūvētajam platjoslas optiskajam tīklam un tie ir pieejami arī mobilo sakaru operatoriem, kuri vēlas uzlabot savu sniegto pakalpojumu kvalitāti reģionā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU