DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Kariņš: ES investīcijām jāstiprina dalībvalstu ekonomikas Covid-19 seku pārvarēšanai

Eiropas Savienībai ir jāstiprina dalībvalstu ekonomikas, nodrošinot investīcijas un veicinot dalībvalstu savstarpējo solidaritāti Covid-19 seku pārvarēšanai, trešdien, 1. jūlijā, intervijā telekanāla CNN International raidījumā “Quest Means Business” uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

“[Covid-19 izraisītā] krīze būtiski atšķiras no krīzes, ko piedzīvojām pirms vairāk nekā 10 gadiem un kas prasīja no mums stingru izdevumu ierobežošanu. Latvija aizņemas naudu un investē ekonomikā, citas valstis dara tāpat. Mēs īstenojam virkni reformu, lai padarītu valsts pārvaldi daudz efektīvāku un uzlabotu uzņēmējdarbības vidi. Eiropas Savienības līmenī ir jādomā par investīcijām un par valstu solidaritāti šajā izaicinājumiem pilnajā laikā – mēs ejam šajā virzienā, par ko liecina Eiropas Komisijas priekšlikums izveidot 750 miljardu eiro vērtu Ekonomikas atjaunošanas fondu. Pats svarīgākais ir vienoties par šo līdzekļu ieguldījumu pārdomātā un gudrā veidā, lai, iznākot no šīs krīzes, mūsu ekonomikas būtu daudz spēcīgākas nekā pirms pandēmijas, jo lielu daļu no investīcijām veido aizņēmumi un mums būs jāspēj tos atdot,” pauda K. Kariņš.

Runājot par Latvijas pieredzi cīņā ar Covid-19, Ministru prezidents uzsvēra, ka, mērķtiecīgi kontrolējot Covid-19 izplatību, valdība ir konsekventi ieklausījusies zinātnieku un epidemiologu viedoklī. “Kad bija nepieciešams ieviest ierobežojumus, mēs to izdarījām. Kad bija jāievieš “2 un 2” princips, mēs to izdarījām, pirms piedzīvojām pirmo upuri no koronovīrusa izraisītās slimības. Mēs rīkojāmies ātri, ieklausoties ekspertos. Kad situācija uzlabojās, arī ieklausoties ekspertos, pakāpeniski samazinājām ieviestos ierobežojumus, kas, protams, nāk par labu ekonomikai,” intervijā Ričardam Kvestam pauda Ministru prezidents.

Atbildot uz jautājumu par ceļošanas ierobežojumiem, K. Kariņš pastāstīja, ka Latvija sākotnēji ar Igauniju un Lietuvu izveidoja drošas pārvietošanās telpu, kas šobrīd ir faktiski paplašināta gandrīz visas Eiropas Savienības robežās. Pašlaik Eiropas Savienība to pakāpeniski paplašina uz tām valstīm, kas atzītas par epidemioloģiski drošām, tas ir, Covid-19 izplatības līmenis aptuveni ir tāds pats kā Eiropas Savienībā.

“Vēlos uzsvērt, ka šāda situācija – pateicoties sabiedrības saliedētajai rīcībai un sadarbībai ar valdību ierobežojumu ieviešanā, Latvijā ir zems infekcijas izplatības līmenis, kas pieļauj lielāku ekonomiskās darbības atjaunošanu – ir šobrīd. Ļoti rūpīgi sekojam situācijai ārpus Latvijas un citur pasaulē un saprotam, ka jebkurā brīdī var rasties jauns infekcijas izplatības vilnis. Esam gatavi jebkurā brīdī, ja būs nepieciešams, atgriezties pie ierobežojumiem infekcijas izplatības apturēšanai. Mēs skaidri apzināmies, ka Covid-19 pandēmija nav beigusies,” uzsvēra K. Kariņš.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU