DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika
1
1

LZA apkopojusi pētījuma rezultātus par pandēmijas ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību

Latvijas Zinātņu akadēmija veikusi pētījumu par COVID-19 pandēmijasietekmi uz Latvijas tautsaimniecību.

Rakstā atspoguļoti Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas (HSZN) organizētās aptaujas par COVID-19 pandēmijas radīto ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību rezultāti.

Aptaujas mērķis bija noskaidrot dažādu organizāciju (valsts iestāžu, zinātnisko un  nevalstisko organizāciju, ražošanas un pakalpojumu uzņēmumu un citu ekonomiskās darbības veicēju) vadītāju, darbinieku un ekspertu priekšstatu par COVID-19 pandēmijas radīto ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un vēlamo  tautsaimniecības attīstības scenāriju pēc pandēmijas.

Aptauja veikta no 2020. gada 21. aprīļa līdz 30. aprīlim, tas ir, laikā, kad jau bija izsludināts ārkārtas stāvoklis, pausti fakti un izteiktas prognozes par COVID-19 pandēmijas ietekmi uz tautsaimniecību kopumā un atsevišķām tās nozarēm.

Aptaujas datu iegūšanai  tika izmantota aptauju organizēšanas un datu apstrādes programmatūra Google Forms. Aptaujas anketa, kas ietvēra 10 jautājumus, dalībniekiem bija pieejama tiešaistē. Rezultātu apstrādei daļēji izmantotas  Google Docs, Google Sheets, un Google Slides iespējas un analītiski aprēķini Excel vidē.

Aptaujas anketas tika izsūtītas 250 organizācijām un ekspertiem (1.-4. tabulas). Atbildes saņemtas no 40 organizācijām (16% no izsūtīto uzaicinājumu skaita, 10 no tām bija anonīmas). 29 uzaicinājumi bija izsūtīti LZA locekļiem (ekspertiem). Šie  eksperti tika izvēlēti, vadoties pēc trim kritērijiem: (1) LZA locekļi, kuri darbojas LZA HSZN ekonomistu grupā; (2) LZA locekļi, kuri nedarbojas šajā grupā, bet interesējas un izsaka viedokļus par Latvijas tautsaimniecību;  un (3) LZA locekļi, kuri vada zinātniskās institūcijas. No uzaicinātajiem LZA locekļiem eksperta kategorijā atbildēja viens eksperts, bet daži atbildēja kā savu organizāciju pārstāvji (vadītāji).

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU