DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā paredz drošu vēlēšanu norisi ikvienam

Šodien Ministru kabineta sēdē apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais likumprojekts “Grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā”, kas noteiks  2020.gada 29.augusta Rīgas domes vēlēšanās drošu vēlēšanu norisi ikvienam vēlētājam apstākļos, kad nepieciešams ierobežot vīrusa slimības COVID-19 izplatību.

Likumprojekts paredz sniegt vēlētājiem iespēju balsot ne tikai savā vēlēšanu iecirknī, bet jebkurā citā Rīgas vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā un iepriekšējās balsošanas dienās, nodrošinot vēlētāju sarakstā iekļauto ziņu elektronisku apmaiņu starp iecirkņiem.

Savukārt, ilgāks vēlēšanu iecirkņu darba laiks iepriekšējās balsošanas dienās dos iespēju izvairīties no liekas drūzmēšanās vēlēšanu iecirkņos, kā arī tā būs iespēja vairāk aizsargājamām vēlētāju grupām nobalsot laikos, kad iecirkņu apmeklējums zems.

Lai vēlētāji varētu realizēt savas iespējas balsot savā atrašanās vietā, jāiesniedz iesniegums pa pastu, elektroniski vai arī portālā Latvija.lv. Šo iesniegumu iesniegt var arī vēlētāja ģimenes loceklis vai cita persona, kurai vēlētājs uzticas. Balsošanu vēlētāja atrašanās vietā nepieciešamības gadījumā varēs organizēt arī iepriekšējās balsošanas dienās.

Gadījumā, ja vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļiem tiek noteikta pašizolācija vai karantīna, iecirknis tiek slēgts, izmantojot ziņu elektronisko apmaiņu ir iespējams novirzīt visus konkrētajā vēlēšanu iecirknī reģistrētos vēlētājus uz blakus esošajiem iecirkņiem. Ja izmaiņas likumā neveiktu, tad, gadījumā, ja kādā no iecirkņiem noteikta karantīna, iedzīvotājiem netiktu garantētas viņu tiesības piedalīties vēlēšanās.

Likuma labojumos paredzēta iespēja, ka gadījumā, ja tehniskie risinājumi kādu iemeslu dēļ kļūst nepieejami, vēlētājs, kas nav attiecīgā iecirkņa vēlētājs, var nobalsot reģistrācijas aploksnē. Likumprojektā arī aprakstīta balsu skaitīšanas kārtība, ja iecirknī notikusi balsošana reģistrācijas aploksnēs.

Covid-19 vīrusa apstākļos vēlētāji, kuri iepriekš izmantoja klātienes iecirkņa maiņas iespēju, varēs iecirkņa maiņu pieteikt pa pastu, kā arī papildus pa e-pastu vai portālā Latvija.lv.

Grozījumi likumprojektā sagatavoti atbilstoši Ministru prezidenta 2020.gada 20.maija rezolūcijai, izvērtējot Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšlikumus Rīgas domes atlaišanas likumā. Sagatavotos grozījumus VARAM ir saskaņojusi ar CVK, Finanšu ministriju, Tieslietu ministriju un Rīgas domi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU