DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Pašvaldība ar Latvijas Tirgotāju asociāciju pārrunā iedzīvotāju un tūristu apkalpošanas uzlabošanas iespējas Rīgā

Ceturtdien, 11.jūnijā, Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Iveta Zalpētere tikās ar Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidentu Henriku Danusēviču, lai pārrunātu sadarbību iedzīvotāju un tūristu apkalpošanas uzlabošanā Rīgā.

Tikšanās laikā tika diskutēts par Kr. Barona ielas attīstību kā garāko Baltijas kultūras un iepirkšanās ielu.

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents norādīja, ka viena no svarīgākajām lietām ir sabalansēta tirdzniecība pilsētā, un, Kr. Barona iela no tirdzniecības viedokļa esot vispiemērotākā iela kultūras un tirdzniecības centra veidošanai.

“Krišjāņa Barona iela sākas ar tirdzniecības centru un beidzas ar tirdzniecības centru. Ielai jau vēsturiski izbūvēti platāki trotuāri, ēkām ir vairāk skatlogu tieši pirmajā stāvā. Šeit arī ir ļoti veiksmīga publiskā transporta pieejamība - tramvajs, kas brauc tieši pa Kr. Barona ielu un blakus ielās ir autobusi un trolejbusi, kas nodrošina atbraukšanu no jebkuras pilsētas daļas,” skaidroja Danusēvičs.

Tostarp pārrunāta arī iespēja slēgt Kr. Barona ielu privātajam transportam vasaras sezonas sestdienās un svētdienās, kā arī iesaistīt mākslas, mūzikas un kultūras augstskolas šajā laikā veidot dažādas aktivitātes un pasākumus, iesaistot vietējos iedzīvotājus un tūristus.

Tāpat diskutēts par Kr. Barona ielas nosaukuma godināšanu un atpazīstamības veicināšanu. “Krišjānis Barons tomēr ir latviešu kultūras mantojums un mēs gribētu Kr. Baronu kā kultūras dižgaru arī reklamēt ārzemniekiem. Mūsu ideja bija, ka mēs varētu piedāvāt ielas namsaimniekiem pie savām mājām izvietot latvju dainas ar tulkojumiem angļu vai citā populārā valodā, kur tūristiem fotografēties,“ sacīja Danusēvičs.

“Laikā, kad tūrisma joma pamazām cenšas atgriezties iepriekšējā ritmā, īpaši svarīgi ir rūpēties par tūristu piesaisti, kā arī rīdzinieku iesaistes veicināšanu pilsētas sociālās dzīves atjaunošanā. Ideja par Kr. Barona ielas attīstību noteikti ir apsverama, izmantojot gan tās atrašanās vietu, gan ērto infrastruktūru, gan iesaistot vietējās iestādes un uzņēmumus. Protams, pirms jebkādu lēmumu pieņemšanas, tiks ņemts vērā arī iedzīvotāju, satiksmes organizētāju un atbildīgo dienestu viedoklis,” uzsvēra Zalpētere.

Tostarp abas puses arī vienojās par pastāvīgu informācijas apmaiņu normatīvo aktu sagatavošanas procesā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU