DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. maijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Atsāksies pirmās palīdzības mācības

Īstenojot piesardzības pasākumus, īpaši attiecībā uz praktiskajām apmācībām, no rītdienas, 23. maija, varēs atsākties pirmās palīdzības mācības klātienē. To paredz veselības ministres izdots rīkojums.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību un mazinātu inficēšanās riskus, uz laiku bija apturētas pirmās palīdzības apmācības, kas ir nepieciešamas, lai varētu iegūt, piemēram, autovadītāja apliecību. Šobrīd kopā ar nozares speciālistiem ir izstrādāti nosacījumi, kurus stingri ievērojot, ir iespējams atsākt mācības, tai skaitā praktiskās nodarbības, piemēram, dažādus paņēmienus rādot uz manekeniem vai video. Šāds regulējums pieņemts uz laiku, lai neierobežotu cilvēku iespējas iegūt autovadītāja apliecību.

Apmācības varēs piedalīties tikai tās personas, kurām nav akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, kā arī rakstiski būs jāapliecina, ka pēdējo 14 dienu laikā nav būts ārpus Baltijas valstīm, kā arī cilvēkam nav noteikta karantīna vai stingrā izolācija Covid-19 dēļ.

Tāpat apmācību laikā būs jāievēro vairākas prasības: starp personām jānodrošina 2 metru distance, regulāri jāvēdina telpas, jādezinficē virsmas u.c. Savukārt praktiskajās apmācībās, ja nav iespējams ievērot 2 metru distanci, visām personām jālieto sejas maksas.

Izstrādāti arī specifiski nosacījumi, lai praktiskās apmācības īstenotu ar iespējami mazāku risku, piemēram, vairāki paņēmieni, kā palīdzēt cilvēkam, tiks demonstrēti video vai uz manekena, savukārt, mācoties atdzīvināšanas pasākumus, personas elpināšanu “mute-mutē” ar manekenu neveiks.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU