DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. maijā, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība

IDB kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevis kriminālprocesu par VP amatpersonas veikto kukuļošanu

Iekšējās drošības birojs (IDB) nodevis kriminālprocesu prokuratūrai, rosinot sākt kriminālvajāšanu par Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas izdarītu noziedzīgu nodarījumu – kukuļa pieprasīšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopums kriminālprocesā norāda uz to, ka amatpersona, pildot dienesta pienākumus satiksmes uzraudzības jomā, pieprasīja no transportlīdzekļa vadītāja kukuli vairāku simtu eiro apjomā par izdarītā likumpārkāpuma – transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā - nenoformēšanu likumā paredzētajā kārtībā.

Amatpersona atzīta par aizdomās turēto noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 320. panta pirmajā daļā.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Kopš darbības sākuma Iekšējās drošības birojs veicis izmeklēšanu 69 kriminālprocesos par kukuļošanu, no tiem 48 kriminālprocesi ir par Valsts policijas amatpersonu iespējamiem kukuļošanas gadījumiem. 2019. gadā tika izmeklēti 12 kriminālprocesi par policijas amatpersonu iespējamu iesaistīšanos kukuļošanā, no kuriem vismaz septiņi ir par kukuļošanu ceļu satiksmes uzraudzības jomā.

“Kukuļošanas problēma ceļu satiksmes uzraudzībā joprojām pastāv – policijā ieviestie kontroles pasākumi, lai mazinātu korupcijas riskus, nedarbojas. Regulāri, izmeklējot kriminālprocesus vai veicot resoriskās pārbaudes, Iekšējās drošības birojs saskaras ar situācijām, kad video ieraksti patruļmašīnās esošajās video kamerās apzināti tikuši apstādināti vai traucēti. Tāpat, veicot dienesta pienākumus, ceļu policisti tikpat kā neizmanto speciālās, pie formastērpa piestiprināmās kameras – tas mazinātu gan korupcijas risku, gan strīdīgās situācijās aizsargātu pašu policistu,” stāsta Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks.

Līdz šim liela daļa noziedzīgo nodarījumu saistībā ar kukuļošanu ceļu satiksmes uzraudzības jomā atklāta, pateicoties iedzīvotāju iesaistei. Saskaroties ar pretlikumīgu rīcību no amatpersonu puses, aicinām vērsties Iekšējās drošības birojā, rakstot iesniegumu vai zvanot uz informatīvo uzticības tālruni 67209055.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka saskaņā ar Krimināllikuma 324. pantu, personu, kura devusi kukuli, var atbrīvot no kriminālatbildības, ja kukulis šai personai izspiests vai ja tā pēc kukuļa došanas labprātīgi paziņojusi par notikušo un aktīvi veicina noziedzīgā nodarījuma atklāšanu un izmeklēšanu.

Iekšējās drošības birojs sācis savu darbību 2015. gada nogalē, un tā uzdevums ir atklāt, novērst un izmeklēt Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot Valsts drošības dienesta) amatpersonu un darbinieku izdarītos noziedzīgos nodarījumus, tādējādi vairojot sabiedrības uzticību valsts pārvaldei un uzlabojot sabiedrisko drošību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU