DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. maijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs piedalās Baltijas jūras valstu padomes videokonferencē

19. maijā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Dānijas prezidentūras rīkotajā Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) ārlietu ministru videokonferencē. Sanāksmē piedalījās visu BJVP dalībvalstu ārlietu ministri,  un ES Ārējās darbības dienesta ģenerālsekretāre.

Sanāksmes dalībnieki apmainījās ar viedokļiem par Baltijas jūras reģiona sadarbības aktualitātēm un šībrīža izaicinājumiem, tajā skaitā saistībā ar COVID-19 pandēmiju un sadarbību tās seku novēršanā.

Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra “BJVP reformu rīcības plāna 2018 – 2020” nozīmi, kas tika apstiprināts Latvijas prezidentūras noslēgumā un ieviests Dānijas prezidentūras laikā. Reformu rīcības plāns akcentēja nepieciešamību BJVP tās darbībā kļūt elastīgākai, inovatīvākai un produktīvākai, spējīgai ciešāk un efektīvāk sadarboties ar citiem partneriem reģionā, vienlaikus nezaudējot savu unikalitāti un fokusētu praktisko darbību,  reģionālo sadarbības formātu un organizāciju, tostarp BJVP, augsto nozīmi spēcīga Baltijas jūras reģiona attīstībā.

Sanāksmes laikā īpaši tika uzsvērta jauniešu iesaistīšanas nozīme jomās, kas ir aktuālas Baltijas jūras reģiona sadarbības dienaskārtībā, piemēram, vides un klimata jautājumu risināšanā. 

Latvijas ārlietu ministrs atgādināja, ka iziešanai no šībrīža krīzes ir jānotiek gan kāpinot ekonomisko izaugsmi, gan veicinot klimata mērķu sasniegšanu, lai veicinātu Baltijas jūras reģiona ilgtspējīgu attīstību. Sanāksmes noslēgumā ārlietu ministri pieņēma noslēguma deklarāciju.

Informācijai

Dānija prezidentūru BJVP pārņēma no Latvijas  2019. gada 1. jūlijā un 2020. gada 30. jūnijā to nodos Lietuvai. Baltijas jūras valstu padomē darbojas trīs Baltijas valstis, piecas Ziemeļvalstis, kā arī Krievija, Polija, Vācija un Eiropas Savienība. BJVP ir izveidota 1992.gadā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU