DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. maijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Izsludināts Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvas 2020 konkurss

Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministrijas izsludina pieteikšanos konkursā Baltu balvai.

Baltu balvas mērķis ir novērtēt individuālo izcilību un sasniegumus latviešu-lietuviešu valodas un lietuviešu-latviešu valodas tulkojumos, latviešu un lietuviešu valodas apmācībā un abu valodu lietošanas veicināšanā, ieguldījumu pētījumos par Latvijas un Lietuvas materiālo un nemateriālo kultūras, un vēsturisko mantojumu, kā arī pētnieciskajā žurnālistikā par Latvijas un Lietuvas vēsturi, kultūru un tūrismu.

Saskaņā ar Baltu balvas statūtiem balvai var nominēt gan atsevišķas personas, gan institūcijas, kas ir sniegušas savu artavu iepriekšminētajās jomās.

Lēmumu par uzvarētāju žūrija pieņems šī gada augustā. 2020. gada Baltu balvas ieguvēju Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri paziņos rudens sākumā un apbalvos ceremonijā, kas šogad notiks Latvijā.

Baltu balva 3000 eiro apmērā tiek piešķirta reizi gadā, un tās fondu veido vienlīdzīgas Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju iemaksas. Balvas žūrijā ir Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju pārstāvji, kā arī neatkarīgi valodniecības, literatūras un vēstures eksperti no abām valstīm.

Pirmā Baltu balva simboliski tika pasniegta 2018. gadā, kad Latvija un Lietuva atzīmēja valstu simtgades. Par pirmo Baltu balvas laureāti kļuva profesore un valodniece Laimute Balode. 2019. gadā par Baltu balvas laureātu kļuva profesors Alvīds Butkus (Alvydas Butkus).

Šī gada balvas kandidātus var nominēt līdz 30. jūnijam. Pieteikumus un Curriculum Vitae balvas kandidātiem jāiesniedz angļu valodā, nosūtot tos uz e-pastu: mfa.cha@mfa.gov.lv vai pa pastu Ārlietu ministrijai, K. Valdemāra ielā 3, Rīgā LV-1395 (ar norādi “Baltu balvai”).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU