DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. maijā, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Ministru kabinets lemj par izmaiņām personu pārvietošanās kārtībā starp Baltijas valstīm

Ceturtdien, 14. maijā, Ministru kabinets lēma par izmaiņām personu pārvietošanās kārtībā starp Baltijas valstīm, bērnu izklaides pasākumu organizēšanā un kontroles mehānismā ar Covid-19 diagnozi apstiprinātām personām un to kontaktpersonām.

No 15. maija būs atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumus starp Baltijas valstīm. Citiem starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem joprojām būs nepieciešama satiksmes ministra atļauja.

Turpmāk pašizolācija nebūs jāievēro Latvijas valstspiederīgajiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kā arī citu valstu pilsoņiem, kuri pēdējo 14 dienu laikā nav apmeklējuši citas valstis, izņemot Latviju, Lietuvu vai Igauniju, kā arī Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgajiem, kas Latviju šķērso tranzītā. Tiek noteikts, ka pašizolācija nav jāievēro arī personām, kas tranzītā šķērso Latviju, ja personai ir biļete tālākam starptautiskam pasažieru pārvadājumam, vai tā Latviju šķērso ar savu vai citas personas transportlīdzekli.

Visām personām, kas ieradušās no citām valstīm, tajā skaitā ar repatriācijas reisiem, ir pienākums nepakļaut citas personas inficēšanās riskam un samazināt tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem, piemēram, neuzņemt viesus, nedoties privātās vizītēs, kā arī neizmantot sabiedrisko transportu. Izņēmums ir nokļūšana pašizolācijas vietā pēc ierašanās Latvijā, ievērojot pienākumu sabiedriskajā transportā valkāt mutes un deguna aizsegu.

Turpmāk visas personas, šķērsojot Latvijas robežu, saņems mobilo sakaru operatoru automātiski izsūtītu īsziņu ar Veselības ministrijas sagatavotu paziņojumu par veselības drošības noteikumiem, kas jāievēro, atrodoties Latvijas teritorijā.

Ministru kabinets lēma, ka tiek pagarināts kultūras, reliģisko darbības veikšanas vietu, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darbalaiks no plkst. 6.30 līdz 24.00.

Šodienas lēmums paredz pagaidām aizliegt bērnu izklaides pasākumu norisi iekštelpās, piemēram, bērnu viesību organizēšanu izklaides un atrakciju centros, batutu parkos, kā arī bērnu rotaļu un pieskatīšanas istabu darbību, tai skaitā tirdzniecības centros.

Par atbildīgo institūciju Slimību un profilakses un kontroles centra (SPKC) noteikto kontaktpersonu un ar Covid-19 diagnozi apstiprināto personu kontroli ir noteikta Veselības inspekcija, kurai nepieciešamības gadījumā būs tiesības piesaistīt Valsts policiju un pašvaldības policiju. SPKC nodrošinās ar nepieciešamajiem datiem visas iesaistītās puses.

Valsts policijai, iesaistot pašvaldības policiju, būs tiesības meklēt un kontrolēt personas, kas neievēro pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingru izolāciju pēc SPKC vai Veselības inspekcijas lūguma. Tāpat Valsts policijai un pašvaldības policijai būs tiesības minētās personas piespiedu kārtā nogādāt karantīnas vietā vai viņu faktiskajā dzīvesvietā.

To personu kontrolei, kurām jāatrodas pašizolācijā, Valsts policija turpmāk varēs piesaistīt arī pašvaldības policiju.

Ministru kabinets izskatīja Ekonomikas ministrijas informatīvo ziņojumu par higiēnisko sejas masku ražošanu un tehnisko specifikāciju, un pieņēma lēmumu strauji attīstīt higiēnisko sejas masku ražošanu Latvijā, kā arī veikt iepirkumu, lai mazaizsargātām sabiedrības grupām nodrošinātu higiēniskās maskas bez maksas.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU