DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. maijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūrpolitika
1
1

Paziņoti rezultāti medijiem, kuri pirmie saņems atbalstu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai

Sabiedrības integrācijas fonda padome piektdien, 8.maijā, apstiprināja 49 pieteikumus divās no četrām kategorijām programmā “Atbalsts medijiem Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai”. Pārējām divām kategorijām, kas vērstas uz nacionālo un reģionālo mediju pamatdarbības stiprināšanu, turpinās pieteikumu vērtēšana un to rezultātus plānots apstiprināt līdz maija beigām.

Sabiedrības integrācijas fonds nekavējoties izsludināja konkursu programmā “Atbalsts medijiem Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai” par pieejamo finansējumu 1 183 851 Euro apmērā, ko pēc Kultūras ministrijas pieprasījuma 7. aprīlī piešķīra valdība (MK rīkojums Nr.160) no līdzekļiem neparedzētajiem gadījumiem.

Pieteikties atbalstam, iesniedzot pieteikumu, varēja līdz 27.aprīlim. Atsaucība bija liela, un pavisam tika saņemti 115 pieteikumi, kas ir tikpat daudz kā ikgadējā Mediju atbalsta fonda konkursā. Lai paātrinātu izvērtēšanu un mediji pēc iespējas ātrāk tiktu pie finansējuma, pieteikumi tika skatīti divās daļās, izdalot pieprasījumus atbalsta sniegšanai mediju apraidei un preses piegādēm, un atsevišķi skatot pieprasījumus mediju pamatdarbības atbalstam, kas prasa ilgāku izvērtēšanas procesu ar vērtēšanas komisijas iesaisti.

Kategorijā abonēto preses izdevumu mēneša piegādes izmaksām ārkārtējās situācijas laikā, apstiprināti 33 pieteikumi par kopējo pieprasīto finansējumu 168 537,45 EUR, bet kategorijā elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu mēneša apraides izmaksām ārkārtējās situācijas laikā, SIF padome apstiprināja 16 pieteikumi par kopējo pieprasīto finansējumu 153 165,16 EUR. Piešķirtais finansējums nosedz visu pieprasījumu pasta piegādes, un apraides izmaksu segšanā un dod iespēju izsludināt papildu konkursu ar samazinātām prasībām attiecībā uz nodarbināto skaitu medijā. Papildu konkurss tiks izsludināts 2020. gada 11. maijā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU