DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. maijā, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Ģirģens uzdevis Valsts policijai uzsākt resorisko pārbaudi par masku iepirkumu no Ķīnas

Šodien, 07.05.2020. iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzdevis vadības uzdevumu Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājam A.Grišinam atbilstoši Kriminālprocesa likumā noteiktajai kārtībai organizēt resoriskās pārbaudes uzsākšanu saistībā ar gandrīz 900 000 eiro vērto individuālo aizsarglīdzekļu iepirkumu no Ķīnas, ko realizējis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kā pasūtītājs, Nacionālais veselības dienests (NVD) kā koordinējošā institūcija, un SIA “GP Nord” kā piegādātājs. Portālā “www.delfi.lv” 2020.gada 7.maijā publicētajā rakstā “Gandrīz miljonu vērtā 'airBaltic' krava no Ķīnas: masku sertifikāts nederīgs, respiratori – neatbilstoši”[1] minētā informācija, iespējams, liecina par Krimināllikuma XIX nodaļā “Noziedzīgi nodarījumi tautsaimniecībā” un/vai Krimināllikuma XXIV nodaļā “Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā” paredzētu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

[1] https://www.delfi.lv/delfi-tv-ar-jani-domburu/raksti/gandriz-miljonu-verta-airbaltic-krava-no-kinas-masku-sertifikats-nederigs-respiratori-neatbilstosi.d?id=52110727

“Ārkārtas situācija vai nē - nav pieļaujama nesaimnieciska rīcība un riskanti iepirkumi, kas var rezultēties nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanā. Jau redzam, ka pandēmija atstās būtiskas sekas uz nacionālo ekonomiku, un valsts iestādēm būtu jārāda piemērs, pirmkārt, atbalstot vietējos uzņēmējus un tādējādi “sildot” tautsaimniecību, un, otrkārt, taupīgi un apdomāti rīkojoties ar līdzekļiem, kas atvēlēti pandēmijas seku mazināšanai. Iepazīstoties ar žurnālistu pētījumu, ir pamats pieņēmumam, ka aiz masku un respiratoru iepirkuma no Ķīnas slēpjas valsts amatpersonu bezdarbība, tādēļ Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā uzdevu policijai uzsākt resorisko pārbaudi,” pauž iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

2020.gada 17.martā noslēgts līgums starp Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD), kā pasūtītāju, Nacionālo veselības dienestu (NVD), kā koordinējošo institūciju, un SIA “GP Nord”, kā piegādātāju, ar kuru pasūtītājs pasūta, bet piegādātājs apņemas par atlīdzību līguma noteiktajā termiņā un kvalitātē piegādāt respiratorus un sejas ķirurģiskās maskas, kuras atbilst pasūtītāja norādītajām kvalitātes prasībām un standartiem. Līgums slēgts, pamatojoties uz Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojuma Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 4.14.punktu, kas pieļauj nepiemērot Publisko iepirkumu likumu iegādēm (precēm un pakalpojumiem), kas nepieciešamas Covid-19 uzliesmojuma izplatības ierobežošanai, ārstniecībai un attiecīgo pasākumu organizēšanai. Līguma izpildes laikā slēgtas papildu vienošanās, kā rezultātā kopējā līguma summa tika koriģēta līdz 869 482 euro bez PVN, tostarp ķirurģiskās maskas cena – 0,548482 euro gabalā, un FFP-2 respirators – 3,01 euro gabalā. Atbilstoši minētajam līgumam 2020.gada marta beigās tika piegādātas gandrīz 900 000 sejas maskas un 80 000 respiratori.

Tāpat iepriekš minētajā portālā “www.delfi.lv” 2020.gada 7.maijā publicētajā rakstā minēts, ka “IRC Polska” 27.martā publicējusi paziņojumu, kas lasāms tās mājaslapā, par to, ka visi no 1. līdz 26.martam izsniegtie sertifikāti, kas attiecas uz precēm, kas saistītas ar Covid-19, ir atsaukti. Līdz ar to naktī no 28. uz 29. martu, kad Latvijā nosēdās pirmā “airBaltic” vestā krava, sertifikāts, kam saskaņā ar līgumu vajadzēja apliecināt šo masku atbilstību, vairs nebija spēkā. “ICR Polska” paziņojumā arī teikts, ka šādi sertifikāti nav pielīdzināmi atbilstības novērtēšanas procedūrām, bet īpaši izcelts, ka sertifikāti, kas izdoti saskaņā ar “Shanghai MICEZ Equipment Testing&Technical Co., LTD” pārbaudēm ir “nederīgi vai viltoti”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU