DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Skola

Interneta tiešraidē iepazīstinās ar Rīgas skolēnu radošo darbu krājumu “Skolas gaitu tautasdziesmas”

Ceturtdien, 30. aprīlī, plkst. 16.00 interneta tiešraidē notiks Rīgas skolēnu dzejas darbu konkursa “Skolas gaitu tautasdziesmas” grāmatas atvēršanas svētki, kur ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt par šī izdevuma tapšanu un iepazīt tā saturu.

Skolēnu radošo darbu konkurss “Skolas gaitu tautasdziesmas” notika divu gadu garumā, aicinot Rīgas skolēnus radīt mūsdienīgus dzejas darbus, kas stilistiski pieskaņoti tautasdziesmu noskaņām. Konkursā skolēni gan paši iesūtīja savus dzejas darbus, gan  tika mudināti tos pierakstīt, apmeklējot vairākas Rīgas skolas.

Darbos pamatskolas un vidusskolas skolēni aprakstīja skolas ikdienu, mācību procesu un starpbrīžos piedzīvoto, attiecības ar skolotājiem un draugiem. Konkursa gaitā vairāk nekā 100 skolēnu radītās mūsdienu tautasdziesmas tika apkopotas un izdotas grāmatā.

Radošo darbu konkursa mērķis bija veicināt skolēnu radošumu un aktualizēt tautasdziesmu žanru, kā arī ilustrēt aktualitātes mūsdienu skolas vidē un saglabāt šo laiku noskaņas kā savdabīgu vēstures liecību.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju, grāmatas atvēršanas svētki notiks interneta tiešraidē, kuras laikā izdevuma sastādītāji skatītājus iepazīstinās ar grāmatas tapšanu, būs darbu lasījumi, kā arī mūziķes Katrīnas Dimantas muzikāli priekšnesumi.

Pasākuma tiešraide notiks 30. aprīlī plkst. 16.00 interneta vietnē https://ej.uz/skolasgaitutautasdziesmas

Pēc grāmatas atvēršanas svētku tiešraides, ieraksts būs skatāms Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta youtube.com/RDIKSD kontā, kā arī šī projekta facebook.com kontā https://www.facebook.com/skolasgaitutautasdziesmas

Konkursu organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) sadarbībā ar biedrību “I Did It”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU