DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
7
7

Mirstības 2020. gada sākuma provizoriskie rādītāji

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), analizējot stacionārā mirušo skaitu un letalitātes rādītājus, secina, ka nav novērojama pieauguma tendence. Klīniskajās universitātes slimnīcās gan mirušo skaits, gan letalitātes rādītājs martā ir zemāks nekā šā gada janvārī un februārī. Atbilstoši provizoriskajiem datiem Latvijā šā gada janvārī un februārī mirušo skaita samazinājums ir vērojams no gripas un pneimonijas, kā arī no asinsrites sistēmas slimībām, salīdzinot ar iepriekšējo 5 gadu šī perioda vidējo rādītāju.

Līdz šim Latvijā miruši 9 cilvēki (tai skaitā 2, kuriem nāve tika konstatēta ārpus stacionāra), kas bija inficējušies ar COVID-19 (3., 4., 7., 11. (2 mirušie), 12., 15., 17. un 21. aprīlī). Septiņi COVID-19 pacienti miruši stacionāros. Pārsvarā mirušie bija gados veci cilvēki ar nopietnām hroniskām slimībām, kas veicināja smagu COVID-19 slimības gaitu un intensīvās terapijas nepieciešamību. Ne visiem pacientiem COVID-19 bija tiešais nāves cēlonis, dažos gadījumos saslimšana ar COVID-19 atzīta par nozīmīgu stāvokli, kas veicināja nāves iestāšanos, saasinot hronisko slimību norisi.

Atgādinām, ka iepriekšējā diennaktī veikti 1304 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar COVID-19, infekcija apstiprināta 9 cilvēkiem. Latvijā kopā veikti 37 972 izmeklējumi, infekcija apstiprināta 748 personām. Pēdējās diennakts laikā stacionēti 2 COVID-19  pacienti (kopā pašreiz stacionārā ārstējas  43 COVID-19 pacienti: 40 ar vidēji smagu un 3 ar smagu slimības gaitu). Kopā no stacionāriem līdz šim  izrakstīti 67 COVID-19 pacienti (Nacionālā veselības dienesta dati).

Līdz šim 133 iedzīvotājiem ir noteikti divi negatīvi kontroles testu rezultāti uz COVID-19, kas liecina, ka šie COVID-19 pacienti ne tikai izveseļojušies no COVID-19, bet arī atbrīvojušies no jaunā koronavīrusa klātbūtnes organismā. Lēmumu par izolācijas pārtraukšanu COVID-19 pacientiem pieņem ģimenes ārsts.

SPKC, pamatojoties uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem,  informē, ka 2020.gada martā ir reģistrēts* par 120 nāves gadījumiem vairāk nekā 2019.gadā. Jāatzīmē, ka 2019.gadā bija reģistrēts būtiski mazāks mirušo skaits nekā vidēji iepriekšējos gados.

Ja skatāmies vidējo reģistrēto mirušo skaitu martā 3 gadu periodā (2017-2019), tad tie ir 2676 mirušie, savukārt vidēji 5 gados 2646. Reģistrēto mirušo skaits īsā laika periodā var variēt nozīmīgāk nekā, ja skatāmies garākā laika periodā. 2020.gada 1.ceturksnī reģistrēto mirušo skaits salīdzinot ar 2019.gadu ir samazinājies par 523 jeb 6,8%.

*Centrālās statistikas pārvaldes publicētajos datos par mirušo skaitu mēnesī tiek publicēti dati par reģistrēto mirušo skaitu atbilstoši civilstāvokļu aktu reģistriem. Šis skaits ietver arī daļu iepriekšējā mēnesī mirušo un neietver visus konkrētajā mēnesī mirušos, jo miršanas fakta reģistrācija atbilstoši likumdošanai ir jāveic 6 darba dienu laikā.

Labs saturs
7
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU