DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Nenotiks 4. maija – Brīvības svētku – bruņoto spēku diena Daugavpilī

Ņemot vērā valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa pagarināšanu un noteiktos ierobežojumus, Aizsardzības ministrija informē, ka 4. maijā plānotā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 30. gadadienai veltītā Nacionālo bruņoto spēku diena, kas šogad bija plānota Daugavpilī, nenotiks. 

“Ārkārtas stāvokļa pagarināšana ir valstiski un sociāli atbildīgs lēmums, kas neapšaubāmi ietekmē mūsu visu ikdienu. Mums, kā vēl nekad, šodien jābūt vienotiem un atbildīgiem savā rīcībā un darbos. Tāpēc militārā parāde, kas šogad bija plānota Daugavpilī, nenotiks. Strādājam pie attālinātas svētku programmas, lai iepriecinātu Latvijas iedzīvotājus svētkos,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks. “Esmu pieņēmis lēmumu, ka 2021. gadā Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienai veltītie Brīvības svētku pasākumi, tai skaitā militārā parāde, notiks Daugavpilī,” informē aizsardzības ministrs.

“Brīvības svētki kādā no Latvijas pilsētām, ir gadiem izlolota tradīcija, kas mums, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, ir ļoti svarīga, jo tā ir iespēja kopīgi ar visiem Latvijas iedzīvotājiem svinēt brīvību. Mums karavīriem, zemessargiem un jaunsargiem, policistiem, robežsargiem un ugunsdzēsējiem, šogad bija jāsoļo militārajā parādē Daugavpilī, bet mēs kopā ar mediķiem tagad rūpējamies par mūsu visu – mūsu sabiedrības drošību,” norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Lai iepazīstinātu ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem arī tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18.novembrī Rīgā, 2012. gadā aizsardzības nozare aizsāka jaunu tradīciju – valsts Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, kādā no Latvijas novadiem organizēt Nacionālo bruņoto spēku dienu. Bruņoto spēku dienas pasākumi kopš 2013.gada norit ar devīzi “4.maijs - Brīvības svētki”.

Pirmā šāda diena notika 2012. gadā Rēzeknē, bet gadu vēlāk – Kuldīgā. 2014. gadā bruņotie spēki Brīvības svētkus svinēja Valmierā. Savukārt 2015. gadā svētkus svinēja Jelgavā – pilsētā, kura atzīmēja dibināšanas 750 gadadienu. 2016. gadā kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem 4. maiju atzīmēja Krāslavā, 2017. gadā Liepājā, 2018. gadā Madonā un pērn, svinot Latvijas armijas simtgadi, - Jēkabpilī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU