DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas
1
1

Ārlietu ministri uzsver reģionālās sadarbības nozīmi izejā no Covid-19 krīzes

2020. gada 8. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) ārlietu ministru videokonferencē, kurā notika viedokļu apmaiņa par aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 ierobežojošajiem pasākumiem, kā arī tika pārrunātas reģionālās sadarbības iespējas izejā no krīzes.

Ministri atzinīgi novērtēja līdzšinējo NB8 valstu konsulāro dienestu sadarbību repatriācijas reisu organizēšanā, kā arī valstspiederīgo tranzīta iespēju nodrošināšanā uz mītnes zemi. Ņemot vērā, ka repatriācijas jautājumi joprojām ir aktuāli, ministri apliecināja gatavību cieši sadarboties arī turpmāk.

Videokonferences dalībnieki atzīmēja, ka ir nepieciešami pēc iespējas vienotāki un saskaņotāki risinājumi, lai reģiona valstis pakāpeniski izietu no Covid-19 radītās krīzes. “Reģiona valstīm ir svarīgi regulāri apmainīties ar aktuālāko informāciju par ierobežojošo pasākumu samazināšanu, lai izeja no krīzes notiktu pakāpeniski un saskaņoti,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

NB8 valstu ministri sacīja, ka pašreiz īpaši svarīgi ir risināt ekonomiskās sadarbības jautājumus, saglabājot atvērtas robežas preču un pakalpojumu kustībai, kā arī sadarboties kopīgu medicīnisko preču iepirkumos. Vienlaikus tika atzīmēts, ka arvien aktuālāks kļūst jautājums par pārrobežu pasažieru kustību, kas ir jārisina ciešā koordinācijā jau tuvākajā laikā.

NB8 formātā ietilpst Dānija, Igaunija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija. 2020. gadā NB8 sadarbību koordinē Igaunija.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU