DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RTU apbalvo skolēnus – labāko zinātnisko darbu autorus STEM jomās

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) piešķīrusi speciālbalvas 17 labāko Latvijas Skolēnu 44. zinātniskās pētniecības darbu konferences STEM jomu zinātniskās pētniecības darbu autoriem – viņi ārpus konkursa varēs iestāties RTU pamatstudiju programmās, kurās notiks uzņemšana budžeta finansētās studiju vietās.

Speciālbalvas RTU piešķīra skolēniem, kuri savus darbus izstrādāja datorzinātnē un informātikā, matemātikā, inženierzinātnēs un tehnoloģijās, ķīmijā un fizikālajās zinātnēs. Godalgoto darbu autori ir no RTU Inženierzinātņu vidusskolas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Riebiņu vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Daugavpils 13. vidusskolas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Smiltenes vidusskolas, Daugavpils 3. vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Rīgas Franču liceja, Rīgas 64. vidusskolas. Pavisam RTU balvas saņēmuši 24 skolēni.

Skolēnu darbus vērtēja zinātņu nozaru ekspertu komisijas, kurās piedalījās augstskolu un uzņēmumu pārstāvji. 17 komisiju pārstāvji bija RTU un RTU Inženierzinātņu vidusskolas mācībspēki un zinātnieki, no viņiem četri bija arī komisiju vadītāji.

Skolēnu 44. zinātniskās pētniecības darbu konferences valsts posmam, kurš norisinājās 3. aprīlī digitālā vidē, bija izvirzīti 580 skolēnu 478 zinātniskās pētniecības darbi. Savas prezentācijas skolēni bija sagatavojuši video formātā un piedalījās tiešsaistes diskusijās ar vērtēšanas komisijām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU