DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Kriminālvajāšanai nodota lieta par pērn Ogrē aizturētu autovadītāju, kurš bēga no policijas

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde Rīgas Autotransporta prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi kriminālprocesu, kas uzsākts pret automašīnas Audi A6 vadītāju, kurš 2019. gada 24. jūlijā Rīgā, uz Krasta ielas, atrodoties narkotisko vielu ietekmē, nepakļāvās ceļu policijas prasībai apturēt transportlīdzekli un uzsāka bēgšanu. Tā rezultātā policijai nācās pielietot šaujamieroci.

Ņemot vērā visus apstākļus, Valsts policijas amatpersonas uzsāka pakaļdzīšanos, taču agresīvais autovadītājs, nepakļaudamies policistu vairākkārtējai prasībai spēkratu apturēt, turpināja vadīt transportlīdzekli, apdraudot citus satiksmes dalībniekus. Pakaļdzīšanās laikā tika iesaistīti arī papildspēki. Tā turpinājās līdz pat Ogrei, kur, lai apturētu bīstamo autovadītāju, policijai nācās pielietot šaujamieroci. Pakaļdzīšanās laikā cieta viens no policistiem, kurš ar dažādām traumām tika nogādāts medicīnas iestādē. Kā arī tika bojāti vairāki transportlīdzekļi. Likumsargi visbeidzot agresīvo autovadītāju aizturēja. Noskaidrojot autovadītāja identitāti tika konstatēts, ka šī persona jau ir izsludināta meklēšanā par citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Šobrīd vīrietis izcieš cietumsodu par citu iepriekš izdarītu noziedzīgu nodarījumu.

Minētās automašīnas Audi A6 vadītājam tika inkriminēti noziegumi pēc Krimināllikuma 262. panta ceturtās daļas - par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Kā arī pēc Krimināllikuma 269. panta pirmās daļas - par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību, kā arī par uzbrukumu personai sakarā ar tās līdzdalību noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā.

Šī gada 3.aprīlī kriminālprocess nodots kriminālvajāšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU