DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība
1
1

Nepieciešama palīdzība arī lauksaimniecības un pārtikas produktu ražotājiem

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādā atbalsta instrumentu priekšlikumus, lai nepieciešamības gadījumā operatīvi iesaistītos un sniegtu drošības atbalstu piena nozarei. ZM izstrādāto atbalsta pasākumu priekšlikumi nosūtīti saskaņošanai ar Eiropas Komisiju.

Saslimšanas COVID-19 izplatības radītās krīzes dēļ negatīvi ietekmēts ir arī lauksaimniecības un pārtikas produktu tirgus gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā, gan citur pasaulē. Tāpēc Zemkopības ministrija turpina pastāvīgi uzraudzīt tendences lauksaimniecības un pārtikas produktu tirgos, kā arī vērtē vispārējās ekonomiskās situācijās pasliktināšanās iespējamo ietekmi uz šo nozaru dzīvotspēju un konkurētspēju.

Lauksaimniecības un pārtikas produktu tirgū gan Latvijā, gan ES valda sīva konkurence ražotāju starpā, tādēļ pieprasījuma samazināšanās var izraisīt jūtamas pārmaiņas. Šajā ziņā lauksaimniecībā viena no jutīgākajām ir piena nozare, jo tās pastāvēšana un attīstība ir stipri atkarīga gan no svaigpiena, gan piena produktu eksporta. Strauja piena izejvielas un piena produktu pieprasījuma samazināšanās eksporta tirgos var negatīvi ietekmēt gan piena ražotāju, gan pārstrādātāju ieņēmumus un dzīvotspēju.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU