DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvija atzinīgi vērtē Ukrainas panākumus reformu īstenošanā

2020. gada 31. martā Ukrainas Augstākās radas pieņemtie grozījumi par lauksaimniecības zemes aprites kārtību un pirmajā lasījumā atbalstītais likuma projekts par grozījumiem banku darbības regulēšanas mehānismu uzlabošanai ir nozīmīgs solis Ukrainas ciešākas integrācijas virzienā Eiropas Savienībā (ES). Par spīti dažādiem nopietniem izaicinājumiem Ukraina ir uzrādījusi ievērojamu progresu nepieciešamo reformu īstenošanā, kas atrunāts ES un Ukrainas Asociācijas līgumā un Dziļas un visaptverošas brīvās tirdzniecības nolīgumā. Minēto likumprojektu pieņemšana arī atvieglos Starptautiskā Valūtas fonda (SVF), ES un citu starptautisko donoru nepieciešamā finansiālā atbalsta piešķiršanu Ukrainai tālākai valsts modernizācijai reformu ceļā.

Līdz šim Ukrainā visa lauksaimniecības zeme ir bijusi valsts īpašumā, taču ar jauno grozījumu apstiprināšanu likums paredz zemes tirgus atvēršanu īpašumu iegādei Ukrainas privātpersonām no 2021. gada un Ukrainas juridiskajām personām no 2024. gada.

Latvija cer, ka nekavēsies grozījumu likumprojekta par banku darbības regulēšanas mehānismu uzlabošanu apstiprināšana otrajā lasījumā. Efektīvu banku darbības regulēšanas noteikumu pieņemšana ir daļa no SVF un ES priekšnoteikumiem finansiālā atbalsta saņemšanai, kā arī saņemtā atbalsta drošības nodrošināšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU