DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. martā, 2020
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Turpmāk zvejnieki zvejas kuģiem varēs iegādāties dīzeļdegvielu ar samazinātu nodokļa likmi

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Otrdien, 31. martā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas izstrādātos Ministru kabineta (MK) noteikumus “Noteikumi par samazinātās akcīzes nodokļa likmes piemērošanu zvejniecībā izmantojamai dīzeļdegvielai”. Jaunie noteikumi nosaka kārtību, kādā izmantošanai kuģos zvejniecībā iekšējos ūdeņos un piekrastes ūdeņos piemēro samazināto likmi dīzeļdegvielai (šobrīd 15% no akcīzes nodokļa standartlikmes dīzeļdegvielai, jeb  62,10 eiro par 1000 litriem), tās patēriņa limitus kalendārajā gadā, patēriņa limitu piešķiršanas, iegādes un administrēšanas kārtību, kā arī kārtību, kādā atmaksā akcīzes nodokli par dīzeļdegvielu, kura izmantota kuģos zvejniecībai piekrastes ūdeņos.

Noteikumi paredz tiem piekrastes ūdeņu zvejniekiem, kam šobrīd nav iespēju iegādāties ostu teritorijās dīzeļdegvielu ar akcīzes nodokļa atbrīvojumu, nodrošināt iespēju iegādāties dīzeļdegvielu ar samazinātu akcīzes nodokļa likmi degvielas uzpildes stacijās vai arī no komersanta, kuram ir speciāla atļauja (licence) apstiprināta noliktavas turētājai darbībai ar naftas produktiem vai speciāla atļauja (licence) degvielas vairumtirdzniecībai, paredzot samaksātās akcīzes nodokļa likmes atmaksu.

Noteikumi paredz arī iekšējo ūdeņu zvejniekiem nodrošināt iespēju iegādāties dīzeļdegvielu ar samazinātu akcīzes nodokļa likmi degvielas uzpildes stacijās vai arī no komersanta, kuram ir speciāla atļauja (licence) apstiprināta noliktavas turētājai darbībai ar naftas produktiem vai speciāla atļauja (licence) degvielas vairumtirdzniecībai, jo saskaņā ar valsts atbalsta nosacījumiem nav iespējams noteikt pilnīgu atbrīvojumu no akcīzes nodokļa.

Noteikumi paredz, ka tiesības iegādāties dīzeļdegvielu ar samazinātu akcīzes nodokli tiks piešķirtas tikai tādam zvejniekam, kas ir saņēmis atļauju (licenci) komercdarbībai zvejniecībā un ir noslēdzis rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līgumu un rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līguma protokolu ar pašvaldību par zveju Baltijas jūras, Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos vai iekšējos ūdeņos un marķētu dīzeļdegvielu izmanto kuģos zvejai iekšējos vai piekrastes ūdeņos. Turklāt noteikumos noteikts, ka tiesības iegādāties dīzeļdegvielu ar samazinātu akcīzes nodokli nepiešķir, ja zvejnieks ir iegādājies dīzeļdegvielu ar akcīzes nodokļa atbrīvojumu.

Noteikumos noteikts, ka iesniegums zvejniekam, kas vēlas iegādāties dīzeļdegvielu ar samazinātu akcīzes nodokļa likmi, jāiesniedz ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1. februārim.

Minimālās iesniegumā norādāmās prasības ir noteiktas noteikumu projekta 1. pielikumā. Lauku atbalsta dienests (LAD) līdz kārtējā gada 1. martam izvērtē zvejnieku iesniegtos iesniegumus, tajos norādītās informācijas atbilstību noteikumos noteiktajām prasībām, aprēķina marķētās dīzeļdegvielas kopējo daudzumu kalendārajam gadam saskaņā ar noteikumu projekta 2. pielikumā noteiktajiem marķētās dīzeļdegvielas limitiem un pieņem lēmumu par marķētās dīzeļdegvielas daudzuma piešķiršanu vai lēmumu nepiešķirt tiesības iegādāties marķēto dīzeļdegvielu.

Noteikumi nosaka, ka akcīzes nodokli piekrastes zvejniekiem atmaksā Valsts ieņēmumu dienests (VID), ņemot vērā LAD vienotajā datubāzē esošo informāciju par konkrētajā kalendārajā gadā piekrastes zvejniekam realizēto marķētās dīzeļdegvielas daudzumu, līdz nākamā gada 1. aprīlim zvejnieka bankas kontā ieskaitot zvejniekam kalendārā gada laikā samaksāto likumā “Par akcīzes nodokli” noteikto likmi.

Noteikts, ka LAD izlases veidā pārbauda vismaz piecus procentus zvejnieku, kam piešķirtas tiesības iegādāties marķētu dīzeļdegvielu ar samazinātu akcīzes nodokļa likmi, un ka marķētās dīzeļdegvielas apriti uzrauga un kontrolē VID.

Tā kā noteikumi stāsies spēkā 2020. gada 1. maijā. kā arī to, ka iesniegums zvejniekam, kas vēlas iegādāties dīzeļdegvielu ar samazinātu akcīzes nodokļa likmi, 2020. gadā jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 1. jūnijam. LAD lēmumu par marķētās dīzeļdegvielas daudzuma piešķiršanu vai lēmumu nepiešķirt tiesības iegādāties marķēto dīzeļdegvielu pieņems līdz 2020. gada 1. jūlijam. Marķētās  dīzeļdegvielas daudzums 2020. gadā tiks aprēķināts nevis par pilnu kalendāro gadu, bet gan proporcionāli par mēnešiem no noteikumu spēkā stāšanās brīža, tas ir no 2020. gada maija līdz decembrim..”

MK noteikumi Noteikumi par samazinātās akcīzes nodokļa likmes piemērošanu zvejniecībā izmantojamai dīzeļdegvielai” stāsies spēkā 2020. gada 1. maijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU