DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. martā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

116 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības

116 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības, liecina Centrālās statistikas pārvaldes 2019. gadā veiktās Eiropas iedzīvotāju veselības aptaujas provizoriskie dati.

Vīrusa infekcijas COVID-19 riska grupā ir tie iedzīvotāji, kuri aptaujā norādīja, ka viņiem ir elpošanas ceļu hroniskās slimības. Provizoriskie dati rāda, ka 60 tūkst. jeb 3,8 % iedzīvotāju vecumā no 15 gadiem atbildējuši, ka hroniski slimo ar astmu (ieskaitot alerģisko astmu) un 56 tūkst. jeb 3,5 % – ar hronisko bronhītu, hronisko obstruktīvo plaušu slimību, emfizēmu.

Par minētajām elpošanas ceļu veselības problēmām biežāk sūdzas vecāka gadagājuma iedzīvotāji. Par veselības problēmām saistībā ar astmu pēdējo 12 mēnešu laikā sūdzējās 19 tūkst. jeb 5,2 % iedzīvotāju vecuma grupā 65 gadi un vairāk, par hronisko bronhītu, hronisko obstruktīvo plaušu slimību, emfizēmu 17 tūkst. jeb 4,4 % iedzīvotāju šajā vecuma grupā.

63 % Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 gadiem (attiecīgi – 66 % sieviešu un 59 % vīriešu) atzinuši, ka viņiem ir kāda ilgstoša slimība vai ilgstoša veselības problēma. Ilgstošas slimības un veselības problēmas vairāk atzīmējuši vecāka gadagājuma iedzīvotāji – 87 % jeb 338 tūkst .iedzīvotāju vecumā 65 gadi un vecāki. Tomēr arī katrs trešais jaunietis 15–24 gadu vecumā norādījis, ka ir kāda ilgstoša veselības problēma.

Latvijas iedzīvotāju veselības apsekojumā tika aptaujāti 6 tūkst. Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 gadiem. Tajā tika noskaidrota cilvēku pašsajūta un subjektīvais viedoklis par savu veselību.

Labs saturs
Pievienot komentāru

LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU