DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. martā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

E. Levits: Latvijas valdība ir viena no pirmajā, kas ātri iedibina atbalstu krīzes pārvarēšanai

27. martā Valsts prezidents Egils Levits sazinājās ar finanšu ministru Jāni Reiru, lai pārrunātu valdības paveikto uzņēmējdarbības atbalstam un turpmāko rīcību ekonomikas stimulēšanai.

“Latvijas valdība ir viena no pirmajām Eiropā, ātri un izlēmīgi dzīvē iedibinot atbalstu krīzes pārvarēšanai,” sarunā par valdības padarīto uzņēmējdarbības atbalstam uzsvēra E. Levits, “taču uzskatu, ka pēc iespējas ātrāk Saeimā ir jāapstiprina jauns ekonomikas ministrs, kurš komandā pieaicina cilvēkus ar autoritāti un stratēģisku domāšanu ekonomikā. Jāstāv pāri partijiskām interesēm, jo šobrīd valstij akūti nepieciešama tālredzīga, efektīva Ekonomikas ministrijas darbība.”

Tāpat ar J. Reiru tika runāts par valsts investīciju projektiem ekonomikas stimulēšanai. “Paralēli atbalstam krīzes pārvarēšanai būs svarīga arī solidāra un radoša sadarbība starp valsts institūcijām, analītiķiem un praktiķiem, lai laikus sagatavotu valsti ekonomikas atveseļošanai, līdz ko tas būs iespējams pēc vīrusa ierobežošanas,” pauda Valsts prezidents.

Abām pusēm diskutējot par dialogu un komunikāciju ar sabiedrību, E. Levits atzina, ka šajā krīzes situācijā ir jāpanāk atbalsts medijiem: “Jāpieņem tālredzīgi lēmumi, kas ļautu gan pārvarēt krīzi, gan stiprināt demokrātiju ilgtermiņā. Ticami, pārbaudāmi, plurāli mediji ir demokrātijas nepieciešamība, nevis greznība.”

Valsts prezidents un finanšu ministrs pauda prieku par tām pašvaldībām, kas proaktīvi rīkojas, lai atvieglotu saviem iedzīvotājiem neierasto ikdienu, piemēram, maznodrošināto ģimeņu skolēniem piegādātu brīvpusdienas mājās. Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka pašvaldību loma šajā krīzes laikā un tās atveseļošanās periodā būs īpaši nozīmīga.

Labs saturs
Pievienot komentāru

LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU