DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. martā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: E-vide
1
1

Pūce: Latvija un Somija sadarbosies mākslīgā intelekta jomā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Somijas Finanšu ministrijas pārstāvji šodien attālinātā video sanāksmē apsprieda sadarbību mākslīgā intelekta jomā, izvērtējot iespējas tehnoloģiju kopīgā izmantošanā un attīstībā. 

Šobrīd, vērtējot proaktīvu un dzīvessituācijās balstītu valsts pakalpojumu attīstību, Latvija iespējas izmantot Somijas mākslīgā intelekta platformas AURORA AI sasniegumus, savukārt Somijas puse ieinteresēta Latvijas mašīntulkošanas un virtuālo asistentu platformas HUGO iespējās. Vienlaikus abas valstis dalīsies pieredzē datu apstrādes un pārvaldības jomās. Veiksmīga šādu platformu kopīga apvienošana nākotnē ļautu ne tikai mūsu iedzīvotājiem saņemt proaktīvus pakalpojumus, kas balstītos personalizētos ieteikumos un rekomendācijās noteiktās dzīves situācijās, bet ilgtermiņā tas ļautu veidot kopīgus pārrobežu pakalpojumus. Piemēram, iedzīvotājiem pārvietojoties starp valstīm, viņi varētu saņemt vienā sistēmā visus tos pakalpojumus, kas attiecīgajai personai nepieciešami vai pienākas abās valstīs, lai organizētu savu ikdienu, piemēram, ja uz Somiju dodas students vai uzņēmējs no Latvijas

Mākslīgā intelekta risinājumu attīstībai ir būtiska loma datos balstītas ekonomikas, valsts pakalpojumu un citu sabiedrības pieprasītu pakalpojumu izveidē. Lai izmantotu šīs iespējas, valstis šobrīd veic būtiskas investīcijas dažādos mākslīgā intelekta risinājumos un platformās. Nereti valstis paralēli attīsta līdzīgus risinājumus. VARAM ir rosinājusi meklēt veidus kā Latvija un citas valstis varētu sadarboties un koplietot jau radītas platformas, vai arī jaunas platformas izstrādāt kopīgi. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!): “Eiropas Savienības dalībvalstis var uzlabot savu efektivitāti sadarbojoties, kas ļautu valstīm koncentrēt savus pētniecības un attīstības resursus prioritārajām jomām, vienlaikus koplietojot jau izstrādātus risinājumus.  Ziemeļvalstis un Baltijas valstis ir uzskatāmas par līderiem Eiropas Savienībā digitālās transformācijas jomā valsts pārvaldē un Latvijas un Somijas sadarbības mērķis ir apliecināt šī reģiona potenciālu vienota digitāla tirgus attīstīšanā un unikālu pakalpojumu un platformu izveidē.” 

VARAM, Kultūras informācijas sistēmu centra un Somijas Finanšu ministrijas pārstāvji šodien videosanāksmes laikā vienojās par nākamajiem soļiem, lai valdību līmenī turpinātu ciešāku sadarbību mākslīgā intelekta tehnoloģiju izmantošanā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU