DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. martā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Preiļu pilsētas teritorijā atklātas divas nelikumīgas sadzīves atkritumu izgāztuves

Valsts vides dienesta Daugavpils reģionālās vides pārvaldes (VVD) vides inspektori, veicot kontroles pasākumus vides aizsardzības jomā, Preiļu pilsētas teritorijā atklāja divas nelikumīgas sadzīvē radušos atkritumu izgāztuves.

Aptuvenais atkritumu daudzums vienā objektā 5000 m3, bet piegružotās teritorijas platība 0.24 ha. Atkritumu sastāvā lielākoties konstatēti parku, dārzu, ielu tīrīšanas atkritumi, t.i., grunts, koku lapas, zari u.c. kompostējamais materiāls ar nešķirotu sadzīves atkritumu un būvgružu piejaukumu.

Savukārt, otrajā objektā patvaļīgi izveidotajā atkritumu kaudzē konstatēti aptuveni  500 m3 dārzu un parku atkritumu (galvenokārt koku lapas).

VVD ir informējis Preiļu novada domi un SIA “Preiļu saimnieks”, kas pauduši gatavību īstenot nepieciešamās rīcības, lai novērstu konstatētos pārkāpumus un sakārtotu pilsētvidi, t.sk. izstrādāt un saskaņot ar VVD turpmākos teritoriju revitalizācijas pasākumus, risināt jautājumu par normatīvajiem aktiem atbilstošām bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanas iespējām.

Papildus, teritorijā, kur konstatēti  dārzu un parku atkritumi ar nešķiroto sadzīves atkritumu un būvgružu piejaukumu, tiks veikta atkritumu sastāva izpēte, precīzi nosakot atkritumu daudzumu un organizējot pieguļošās teritorijas vides monitoringu.

VVD veic šo teritorijas uzraudzību, lai pārliecinātos, ka pārkāpumi tiks novērsti. Par konstatēto uzsāktas administratīvo pārkāpumu lietas. Lietvedību gaitā tiks izvērtēta arī atbildīgo personu izrādītā iniciatīva pilsētas teritorijas sakārtošanā, novēršot atkritumu apsaimniekošanas normatīvo aktu pārkāpumus.

 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU