DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. martā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

EP budžeta komiteja ir gatava pieņemt ierosinājumus kornavīrusa ietekmes mazināšanai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Budžeta komitejas priekšsēdētājs un koordinatori atzinīgi vērtē Komisijas izziņotos pasākumus, lai risinātu koronavīrusa izraisīto krīzi, bet kritizē ieceri tos finansēt, pārdalot līdzekļus.

“Koronavīrusa (COVID-19) pandēmija radījusi ārkārtas stāvokli visā pasaulē, un tas rada papildus slodzi mūsu veselības aprūpes sistēmām un spiedienu uzņēmumiem. Mēs uzskatām, ka Eiropai šajā grūtaja brīdī jārīkojas kopīgi un jāparāda suolidaritāte”, piektdien teica EP budžeta komitejas deputāti.

“Mēs atzinīgi vērtējam Eiropas Komisijas piektdienas, 13. marta, paziņojumu par kohēzijas politikā pieejamo līdzekļu novirzīšanu, lai palielināt finansējumu veselības sistēmām, kā arī mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un skartajiem darba tirgiem. Tomēr šie pasākumi nav pietiekami, jo piedāvā dalībvalstīm jau tāpat pieejamos līdzekļus vienkārši novirzīt citam mērķim.

Mēs uzskatām, ka šajā situācijā dalībvalstīm jābūt gatavām piešķirt papildus līdzekļus, lai palīdzētu mazināt COVID-19 pandēmijas negatīvo ietekmi. Tāpēc Budžeta komiteja, papildus pasākumiem, kas izziņoti 13. martā, mudina Komisiju piesaistīt jaunus piešķīrumus, kas pieejami 2020. gada budžetā, izmantojot elastīguma instrumentus.”

“Pašlaik ietekme uz mūsu ekonomiku ir reāla. Budžeta komiteja ir gatava ātri apstrādāt visas ierosinātās iniciatīvas budžeta jomā, kas vajadzīgas, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz mūsu veselības sistēmām, ekonomiku un ES iedzīvotājiem”, piebilda EP budžeta komitejas deputāti.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU