DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. martā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeima amatā apstiprina Fiskālās disciplīnas padomes locekļus

Saeima ceturtdien, 5.martā, par Fiskālās disciplīnas padomes locekļiem apstiprināja Andreju Jakobsonu un Mārtiņu Āboliņu. 

Pretendenti Fiskālās disciplīnas padomes locekļu amatiem izvirzīti pēc kopīga Latvijas Bankas prezidenta Mārtiņa Kazāka un finanšu ministra Jāņa Reira priekšlikuma, jo līdzšinējiem padomes locekļiem ir beidzies pilnvaru termiņš. 

A.Jakobsons līdz apstiprināšanai jaunajā amatā pasniedza kursu ekonomikā Banku Augstskolā, Rīgas Ekonomikas augstskolā un Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas biznesa skolā. Iepriekš bijis finanšu un nodokļu jautājumu eksperts Latvijas Darba devēju konfederācijā, strādājis Centrālajā statistikas pārvaldē. Viņam ir Latvijas Universitātē iegūts bakalaura, bet Indianas Universitātē (ASV) - maģistra grāds ekonomikā. 

M.Āboliņš iepriekš bija akciju sabiedrības “Citadele banka” ekonomists, strādājis Finanšu ministrijā, un viņam ir Latvijas Universitātē iegūts maģistra grāds ekonomikā. 

Fiskālās disciplīnas padome strādā sešu locekļu sastāvā, no kuriem trīs izvirzīti pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra kopīga priekšlikuma, bet trīs – pēc vismaz desmit Saeimas deputātu priekšlikuma.  

Padomes locekļus amatā apstiprina Saeima uz sešiem gadiem, un viens un tas pats loceklis amatu padomē var ieņemt ne vairāk kā divus pilnvaru termiņus pēc kārtas. 

Fiskālās disciplīnas padome ir neatkarīga koleģiāla institūcija, kas izveidota Fiskālās disciplīnas likuma ievērošanas uzraudzībai. Padome darbu uzsākusi 2014.gada janvārī. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU