DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. februārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts policija, reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām, pastiprināti uzrauga ceļa posmu pie Vārves

No pagājušā gada uz Ventspils – Kuldīgas šosejas notiek remontdarbi un šī iemesla dēļ vairāki ceļa posmi tika regulēti ar luksoforiem. Pēdējā laikā par notiekošajiem pārkāpumiem ceļa posmā, pie apdzīvotas vietas “Vārve” Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē ir saņemtas iedzīvotāju sūdzības.

Iedzīvotāji norāda, ka autovadītāji neievēro ceļu satiksmes noteikumus, galvenokārt braucot tad, kad luksoforā deg sarkanais aizliedzošais signāls. Tie, kuriem būtu kārta izbraukt ceļa posmu pie luksofora zaļā signāla, to nevar. Iedzīvotāji skaidro, ka brīžiem situācijas ir tādas, ka viņiem nākas palaist garām vismaz divus luksofora zaļos signālus, jo ir jāgaida uz automašīnu kolonnu, kas nāk pretī.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, reaģējot uz saņemto informāciju, aizvakar, 19.februārī rīta pusē, kontrolēja minēto ceļa posmu un dažu stundu laikā tika noformēti vairāk kā 10 administratīvo pārkāpumu protokoli. Protokoli galvenokārt tika noformēti par luksofora signāla neievērošanu, taču tika fiksēti arī tādi pārkāpumi, kā, piemēram, atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, agresīva braukšana un virzienrādītāju nelietošana. Tāpat tika noformēti protokoli par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, par lielāka pasažieru skaita pārvadāšanu, nekā to norādījis transportlīdzekļa izgatavotājs, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate un par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, attiecībā uz kuru nav izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Valsts policija arī turpmāk iespēju robežās, iedzīvotāju norādītajos laikos, kad  šī problēma ir aktuāla, uzraudzīs minēto ceļa posmu – gan ar trafarētajām, gan netrafaretajām Valsts policijas automašīnām, gan arī veicot videonovērošanas funkciju, kur tiek fiksēti likumpārkāpēji. Valsts policija aicina autovadītājus būt saprotošiem un ievērot satiksmes ierobežojumus, cienīt citus satiksmes dalībniekus, izbraukt agrāk, lai galamērķī nokļūtu laicīgi bez stresa un pārkāpumiem. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU