DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. februārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Melnkalnes dalība NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā ir ieguldījums Baltijas reģiona drošībā

2020. gada 21. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Rīgā tikās ar Melnkalnes ārlietu ministru Srdžanu Darmanoviču (Srdjan Darmanović), kurš Latvijā uzturējās darba vizītē. Ministri pārrunāja divpusējās sadarbības jautājumus, reģiona drošības aktualitātes, kā arī apmainījās viedokļiem par notikumiem Rietumbalkānu reģionā.

Tikšanās laikā E.Rinkēvičs pauda gandarījumu, ka Latvijas un Melnkalnes attiecības ir labas un draudzīgas un abas valstis ir ciešas NATO sabiedrotās. “Latvija ir ieinteresēta attīstīt visu veidu sadarbību starp mūsu valstīm. Man ir prieks, ka starp valstīm ir izveidojies aktīvs politiskais dialogs, ko pierāda šogad martā plānotā Melnkalnes prezidenta M. Džukanoviča vizīte Latvijā, kā arī intensīvā vizīšu un tikšanos apmaiņa 2019. gadā. Tāpat vēlos izteikt gandarījumu par parlamentāro sadarbību,” sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

“Lai arī pašreizējais tirdzniecības apjoms starp valstīm ir diezgan mazs, ir iespējas uzlabot un stiprināt divpusējās ekonomiskās attiecības, īpaši nozarēs ar augstu pievienoto vērtību, piemēram, informāciju tehnoloģiju jomā,” uzsvēra E. Rinkēvičs. Tāpat ministrs apsveica savu kolēģi ar Melnkalnes goda konsulāta atvēršanu Rīgā, paužot pārliecību, ka goda konsulu tīkla paplašināšana sekmēs ekonomisko un reģionālo sadarbību, kā arī veicina savstarpējos kontaktus.

Puses pārrunāja arī Melnkalnes integrācijas procesu Eiropas Savienībā (ES). E.Rinkēvičs apsveica Melnkalni ar līdz šim paveikto ES integrācijas ceļā, īpaši augstu novērtējot Melnkalnes ārpolitikas nemainīgo saskaņotību ar ES, kas nav tikai statistika, bet spēcīgs signāls, kas vērsta uz konstruktīvu sadarbību reģionā.

“Latvija turpinās stingri atbalstīt Eiropas Savienības paplašināšanās politiku un Eiropas Savienības perspektīvu Rietumbalkāniem. Tādēļ ceram, ka martā spēsim vienoties par lēmumu sākt sarunas ar Albāniju un Ziemeļmaķedoniju,” sacīja E. Rinkēvičs.

E. Rinkēvičs pateicās Melnkalnei par tās dalību NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā, kas ir nozīmīgs ieguldījums Baltijas reģiona  drošības stiprināšanā.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU