DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. februārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Notika tradicionālais “Baltās nakts” skrējiens

No plkst.2 līdz 6 Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetkandidāti piedalīsies tradicionālajā “Baltās nakts” skrējienā no Nacionālās aizsardzības akadēmijas, Ezermalas ielā uz bijušo Latvijas kara skolu, kas atrodas Krišjāņa Barona ielā.

“Baltā nakts” ir atjaunota Latvijas Kara skolas tradīcija, kas norisinās jau devīto gadu pēc kārtas. Šis ir simbolisks pasākums, kurā veiksmīgi izturot visus pārbaudījumus, kadetkandidāti tiek uzņemti Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetu saimē. “Balto nakti” organizē vecāko kursu kadeti ar Krīvu padomes atbalstu. “Baltās nakts” svinīgais noslēgums notiek lāpu gaismā pie bijušās Latvijas Kara skolas ēkas, kur tiek dots kadeta solījums.

Kad 1918. gada 18. novembrī tika proklamēta Latvijas Republika, par vienu no galvenajiem uzdevumiem kļuva Latvijas armijas izveide. Jau Brīvības cīņu laikā, pieaugot Latvijas armijas skaitliskajam sastāvam, bija jūtams kvalificētu jaunāko virsnieku trūkums. Tāpēc 1919. gada 13. septembrī ar Latvijas armijas virspavēlnieka ģenerāļa Dāvida Sīmansona pavēli tika dibināta Kara skola. Par tās komandieri tika iecelts kapteinis Rūdolfs Klinsons.

Kara skola tika izvietota Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 99, bijušā Garīgā semināra telpās. Mācības tika uzsāktas tā paša gada 3. oktobrī, bet Bermonta karaspēka uzbrukuma dēļ tās pārtrauca un Kara skolu nosūtīja uz fronti.

1919. gada 1. decembrī Kara skolā tika atsāktas mācības un šis datums tika pasludināts par Kara skolas oficiālo dibināšanas dienu. Savukārt 1920. gada maijā, pēc saīsināta sešu mēnešu apmācības kursa, leitnanta pakāpi saņēma 300 skolas pirmā izlaiduma kadeti. Kara skola darbojās līdz 1940. gada rudenim, kad padomju okupācija izbeidza virsnieku sagatavošanu Latvijas armijai. No 1920. līdz 1940. gadam Kara skolai bija 14 izlaidumi un to beidza 1634 virsnieki. Kara skolā tika sagatavoti arī 429 rezerves virsnieki un aptuveni 900 virsniekvietnieki.

2012.gada 13.februārī pie Latvijas armijas Kara skolas bijušās ēkas Krišjāņa Barona ielā 99, svinīgi tika atklāta Kara skolas piemiņas plāksne.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU