DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. februārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Eiropas Centrālā Banka anulējusi AS "PNB Banka" licenci

Eiropas Centrālā banka (ECB) 17.02.2020. ir pieņēmusi lēmumu anulēt AS "PNB Banka" (turpmāk  - Banka) licenci. ECB lēmums ir pieņemts pēc Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) ierosinājuma.

FKTK 12.09.2019. iesniedza šādu priekšlikumu ECB izskatīšanai, ņemot vērā 12.09.2019. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu pasludināt Banku par maksātnespējīgu. Atgādinām, ka 15.08.2019. FKTK pieņēma lēmumu apturēt Bankas finanšu pakalpojumu sniegšanu, ņemot vērā, ka ECB kā Bankas tiešā uzrauga 15.08.2019. atzina Banku par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās, un Eiropas Vienotā noregulējuma valde (Single Resolution Board) nolēmuma neveikt Bankas noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu.

ECB lēmums stājās spēkā dienā, kad par to paziņots Bankai – 18.02.2020.

Bankas maksātnespējas administrators Vigo Krastiņš 19.09.2019. oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicēja paziņojumu par Bankas maksātnespēju, kas savukārt bija sākums trīs mēnešu termiņam kreditoru prasību iesniegšanai: https://www.vestnesis.lv/op/2019/191.KM8.

Kreditoru prasījumu iesniegšana ir noslēgusies pagājušajā gada decembrī, pašlaik notiek dokumentu apkopošana un vērtēšana, lai drīzumā sasauktu pirmo kreditoru sapulci. Bankas licences anulēšana šo procesu neietekmē. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU