DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. februārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Valdība atbalsta CEF6 finanšu pieteikumu Rail Baltica projekta īstenošanai

Otrdien, 18. februārī, Satiksmes ministrija (SM) informēja valdību par  Rail Baltica projekta progresu un Latvijas prioritārajām aktivitātēm, lai saņemtu valdības atbalstu Baltijas valstu pieteikumam Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (turpmāk – EISI) sestajam uzsaukumam (CEF6). Latvijai nepieciešamais finansējums ir  297, 6 milj. euro apmērā.

CEF sestajā projektu uzsaukumā Latvija noteikusi prioritārās aktivitātes, lai turpinātu uzsākto zemju atsavināšanu, izstrādātu Salaspils multimodālā loģistikas termināļa un infrastruktūras apkopes punktu Skultē un Iecavā būvprojektus, sagatavotu reģionālo staciju detālplānojumu un tehniskos projektus,  realizētu Rīgas Centrālā dzelzceļa mezgla būvniecības 2.posmu un  Rail Baltica savienojuma ar starptautisko lidostu Rīga būvniecības 2. posmu. Tāpat finansējums nepieciešams Anniņmuižas transporta pārvada un reģionālā ceļa Ulbroka-Ogre (P5) transporta pārvada būvniecībai. Projekta ietvaros nepieciešams arī nodrošināt Salaspils multimodālā termināļa ēnu operatora pakalpojumus un veikt pētījumu par Rīgas Centrālās stacijas un Rail Baltica stacijas starptautiskajā lidostā  Rīga operatora nodrošinājumu.

Latvijai nepieciešamais finansējums ir 297 620 500 euro apmērā, kas indikatīvi ietver 242 385 425 euro EISI finansējumu un 55 235 075 euro valsts budžeta līdzfinansējumu. EK apstiprinātais CEF6 finansējums būs zināms 2020.gada 3.ceturksnī, un par to MK tiks sagatavots atsevišķs informatīvais ziņojums.

Laikā no 2015. līdz 2019.gadam, parakstot trīs finansēšanas līgumus, Baltijas valstis ir apņēmušās investēt EISI finansējumu 819 855 833 euro apmērā, to skaitā ārvalstu daļa un valstu līdzfinansējums kopā. No tiem  292 098 895 euro ir paredzēti Latvijas aktivitātēm, ko veido ārvalstu finanšu palīdzības daļa 240 567 215 euro, bet valsts līdzfinansējums 51 531 680 euro apmērā.

Projekta pieteikumu līdz 2020.gada 26.februārim apkopos un iesniegs Inovācijas un tīklu izpildaģentūrai (INEA) AS “RB Rail”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU