DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. februārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme
1
1

Latvijas un Krievijas aviokompāniju gaisa kuģu apkalpes locekļi varēs ceļot bez vīzām

Lai nodrošinātu Latvijas aviokompāniju gaisa kuģu apkalpes locekļiem iespēju bez vīzu noformēšanas ieceļot Krievijas Federācijas teritorijā un palikt lidostā vai tās administratīvās teritorijas robežās, otrdien, 18. februārī Ministru kabinets (MK) atbalstīja abu valdību turpmāko vienošanos par vienkāršotiem ieceļošanas, uzturēšanās un izceļošanas noteikumiem Latvijas un Krievijas aviokompāniju gaisa kuģu apkalpes locekļiem. Vienošanos paredzēts noslēgt diplomātisko notu apmaiņas ceļā.

Pašlaik ieceļot Krievijas Federācijas teritorijā ārvalstu pilsoņi drīkst tikai, ja ir noformēta atbilstoša vīza. Savukārt vienkāršotas ieceļošanas, uzturēšanās un izceļošanas prasības Krievijā var tikt noteiktas, pamatojoties uz divpusēju starptautisko līgumu. Tāpēc Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotie noteikumi paredz, ka abu valstu aviokompāniju gaisa kuģu apkalpes locekļi bez vīzām varēs ieceļot gan Latvijas, gan Krievijas teritorijā un palikt lidostā vai tās administratīvās teritorijas robežās, kurā atrodas  starpnolaišanās vai ielidošanas lidosta.

Līdzvērtīga iespēja Krievijas Federācijas aviokompāniju gaisa kuģu apkalpes locekļiem jau pašlaik tiek nodrošināta, pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/399 (2016.gada 9.marts) par Savienības Kodeksu par noteikumiem, kas reglamentē personu pārvietošanos pār robežām (Šengenas Robežu kodekss). Līdzīgas vienošanās Krievijas Federācija ir noslēgusi arī ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

SM sagatavotie noteikumi ir saskaņoti ar Ārlietu ministriju, Finanšu ministriju, Iekšlietu ministriju, Tieslietu ministriju un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU