DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. februārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

E. Rinkēvičs pauž Latvijas atbalstu sarunu atsākšanai par ES-Indijas Brīvās tirdzniecības līgumu

2020. gada 17. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē, kurā dalībvalstu ārlietu ministri diskutēja par ES un Āfrikas Savienības attiecībām, situāciju Lībijā, kā arī ES un Indijas attiecībām. Sanāksmes laikā ES dalībvalstu ārlietu ministriem notika tikšanās ar Indijas ārējo attiecību ministru Subrahmanjamu Džaišankaru (Subrahmanyam Jaishankar), lai apspriestu gatavošanos ES‑Indijas samitam.

Diskusijā par ES-Indijas attiecībām E. Rinkēvičs pauda atbalstu sarunu atsākšanai par sabalansēta un abpusēji izdevīga ES-Indijas Brīvās tirdzniecības nolīguma un Ieguldījumu aizsardzības nolīguma izstrādi. Indija kā Āzijas otra lielākā valsts ir viena no visstraujāk augošajām pasaules ekonomikām, kā arī ir ES stratēģiskais partneris reģionā. “Esam ieinteresēti nodrošināt jaunas tirdzniecības un uzņēmējdarbības iespējas Indijā, mazināt pašreizējos tirdzniecības un investīciju šķēršļus, kā arī sekmēt tirgus pieeju, novēršot šķēršļus tirdzniecībā,” teica E. Rinkēvičs. Tāpat Latvija atbalsta sadarbības starp ES un Indiju paplašināšanu klimata un digitalizācijas jomā.

Ārlietu padomes sanāksmē ministri apmainījās viedokļiem par ES un Āfrikas Savienības dialoga jautājumiem. Latvija atbalsta jaunas ES stratēģijas izveidi sadarbībai ar Āfrikas valstīm. Pēc ministra E. Rinkēviča domām, tai jābūt reģionāli niansētai, jāietver uzņēmējdarbības veicināšanā balstīta ekonomikas attīstība, klimata pārmaiņu jautājums un jābūt vērstai uz multilaterālisma principu stiprināšanu un migrācijas pamatcēloņu novēršanu. E. Rinkēvičs atzīmēja, ka sadarbībai ar Āfriku ir jānotiek uz līdzvērtīgas sadarbības principiem.

Savukārt sanāksmes daļā par situāciju Lībijā Latvijas ārlietu ministrs pauda bažas par konflikta eskalāciju Lībijā, tostarp par Turcijas iesaistes paplašināšanos. Šajā kontekstā Latvija atbalsta visus starptautiskās sabiedrības centienus, kas ir saskaņā ar Apvienoto Nāciju organizācijas virzīto procesu, tostarp Berlīnes konferencē panākto progresu. Ir svarīgi, lai visas konfliktā iesaistītās puses izbeigtu vardarbību un atgrieztos pie konflikta risināšanas sarunu ceļā. Latvija kopumā atbalsta militārās operācijas EUNAVFOR MED Sophia mandāta pārskatīšanu, kā prioritāti izvirzot ieroču embargo ieviešanu un naftas kontrabandas novēršanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU