DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. februārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Aizsardzības ministrijas ēku kompleksam Skolas ielā 1 atjaunota fasāde

Aizsardzības ministrijas ēku kompleksam Skolas ielā 1, Rīgā pabeigta fasādes restaurācija, un pēc pilnīgas ēku kompleksa atjaunošanas tā telpas plānots izmantot Jaunsardzes centra un Aizsardzības ministrijas vajadzībām.

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs kultūrvēsturiskā ēku kompleksa Skolas ielā 1 pakāpenisku atjaunošanu uzsāka 2016. gadā.

2016. gadā pilnsabiedrība “Pils projekts” veica ēku kompleksa vēsturisko izpēti un arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju, kā arī iekšējo inženierkomunikāciju tehnisko apsekošanu. 2018. gadā SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” izstrādāja un saskaņoja fasādes atjaunošanas būvprojektu, kuru īstenoja AS “Būvuzņēmums Restaurators”, atjaunojot arhitektoniskās izpētes laikā identificēto 1936. gada fasādes krāsojumu.

Ēku kompleksa atjaunošanā aizsardzības nozare kopš 2016. gada ieguldījusi 611 371 eiro.

Kultūrvēsturiskais ēku komplekss būvēts 1891. gadā vienā no senākajiem Rīgas kvartāliem pēc dzīvojamās mājas projekta, kura autors ir arhitekts Johans Koks. Savulaik tas bijis Švarcu ģimenes savrupnams, kura greznās iekštelpas projektējis arhitekts Vilhelms Bokslafs.

Pēc Latvijas valsts dibināšanas ēku kompleksu izmantoja Latvijas Sarkanais Krusts, un arī padomju okupācijas laikā ar dažādiem ierobežojumiem līdz 1952. gadam tajā turpināja darboties Sarkanais Krusts. 1952. gadā ēku kompleksu pārņēma Baltijas kara apgabala štābs, un Latvijas Sarkanais Krusts ēkas īpašumtiesības atguva 1994. gadā.

Aizsardzības ministrija ēku kompleksu Skolas ielā 1 pārņēma no Latvijas Sarkanā krusta 2014. gadā ar Ministru kabineta lēmumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU