DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. februārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Nacionālās attīstības padome izskatīs NAP 2021. - 2027. gadam gala redakciju

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

13. februārī Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībānotiks Nacionālās attīstības padomes (NAP) sēde, kurā tā izskatīs ar plašu sabiedrības līdzdalību tapušo Latvijas Nacionālo attīstības plānu 2021. - 2027. gadam (NAP2027) , NAP2027 īstenošanai paredzēto indikatīvo investīciju pasākumu kopumu un lems par NAP2027 tālāko virzību.

PKC vadībā izstrādātais NAP2027 izvirza Latvijas valsts attīstības mērķus un nosaka uzdevumus to sasniegšanai nākamajiem septiņiem gadiem, kā arī plānoto finanšu sadalījumu indikatīvajiem investīciju pasākumiem NAP2027 īstenošanai.

Vairāk nekā 150 eksperti, NVO, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji ir līdzdarbojušies NAP2027 izstrādē. 2019. gada rudenī un gada nogalē notikusi NAP2027 un tā stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma Vides pārskata sabiedriskā apspriešana. Izvērtējot saņemtos vairāk nekā 1400 priekšlikumus, PKC sagatavojis NAP2027 gala redakciju, kā arī izvērtējis ministriju iesniegtos investīciju pieteikumus NAP2027 uzdevumu īstenošanai un veicis to atlasi atbilstoši NAP2027 stratēģiskajos mērķos balstītajiem kritērijiem un septiņu gadu laikposmā Latvijai plānotajiem pieejamajiem attīstības finanšu resursiem.

NAP sēde notiks 13. februārī plkst. 13.00 Ministru kabineta Bibliotēkā, Brīvības bulv. 36, 4. stāvā.

Visa informācija par NAP2027 rodama PKC mājaslapā: https://www.pkc.gov.lv/lv/nap-2027/informacija

Nacionālais attīstības plāns ir galvenais vidēja termiņa valsts attīstības plānošanas dokuments Latvijā. Tas ir Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam (Latvija2030) rīcības plāns un valsts attīstības un lielāko investīciju ceļa karte septiņu gadu garumā.

Nacionālās attīstības padome nodrošina valsts ilgtermiņa attīstības plānošanu un novērtēšanu un rosina strukturālās reformas valsts pārvaldē, lai veicinātu attīstības plānošanas sasaisti ar finanšu plānošanu un valsts un pašvaldību institūciju pieņemto lēmumu savstarpējo saskaņotību. Padome ir koleģiāla koordinējoša institūcija, ko vada Ministru prezidents un kurā piedalās valdības, pašvaldību, valdības sadarbības un sociālo partneru pārstāvji.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU