DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. februārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Ineta Ziemele runā par organizācijas kopīgo vērtību nosargāšanas izaicinājumiem

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Šodien, 10. februārī, Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele piedalījās Valsts prezidenta Egila Levita rīkotajā diskusijā par godu 25. gadadienai kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Padomē (turpmāk – EP). Diskusijas dalībnieki runāja par Latvijas dalības EP nozīmi tiesiskuma un cilvēktiesību stiprināšanā Latvijā un izaicinājumiem EP šodien un nākotnē.

Ineta Ziemele atzina, ka starptautiskās organizācijas kopš pagājušā gadsimta vidus ieņem ļoti būtisku lomu starptautiskās sabiedrības, kuru veido arī Latvijas tauta un Latvijas valsts, veidošanā. EP juridiski saistošais ietvars ir nodrošinājis vidi, kurā valstis spējušas vienoties par daudzām konvencijām un izveidot bagātīgu monitoringa mehānismu. Eiropas Cilvēktiesību konvencija (tās protokoli) un Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir EP sasniegums.

Ineta Ziemele uzsvēra, ka tieši EP standarti veicinājuši modernas Rietumu kultūras telpu raksturojošas tiesību izpratnes veidošanos Latvijā. Tas, kā Latvijā tiesas vērtē pamattiesību ierobežojumu un izprot virkni vispārējo tiesību principu saturu, balstās tieši Eiropas Cilvēktiesību tiesas judikatūrā.

Runājot par EP nākotnes izaicinājumiem, Ineta Ziemele uzsvēra, ka būtu jāpievērš uzmanība EP kopīgajām pamatvērtībām, jāstrādā pret asimetriskām tendencēm un dubultiem standartiem, nostiprinot šobrīd sasniegto minimālo kopējo cilvēktiesību un tiesiskuma standartu viscaur Eiropā.

Ņemot vērā, ka starptautiskās organizācijas ir nepieciešams un svarīgs pasaules kārtības elements, Latvijai šajās organizācijās jāiegulda resursi un darbam jāsagatavo augstākās kvalifikācijas darbinieki.

Par EP

EP ir dibināta 1949. gadā, tā ir vecākā politiskā organizācija Eiropā, kura aptver gandrīz visu Eiropas kontinentu, apvienojot 47 Eiropas valstis. EP ir klasiska reģionāla starpvalstu organizācija, kas tika veidota pēc Otrā pasaules kara ar skaidru mērķi novērst jaunu karu Eiropā, veidot kopēju demokrātisku un tiesisku telpu, nodrošinot tās pamatvērtību – cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma – ievērošanu un aizsardzību. Latvija oficiāli par Eiropas Padomes dalībvalsti kļuva 1995. gadā 10. februārī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU