DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. februārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valdība atbalsta Rīgas un Ventspils brīvostas noteikumus

Lai nodrošinātu Ventspils brīvostas un Rīgas brīvostas darbību, neapdraudot drošību ostas akvatorijā, sauszemes teritorijā, kā arī apkārtējā teritorijā ārpus ostas robežām, otrdien, 4. februārī Ministru kabinets (MK) apstiprināja abu lielāko Latvijas ostu noteikumus un uzdeva iesaistītajām ministrijām kopā noprecizēt abu noteikumu gala redakcijas.

Ventspils un Rīga ir lielākās ostas Latvijā ar nozīmīgu ietekmi uz transporta nozari un Latvijas tautsaimniecību kopumā. Nozares rezultāti ir ļoti svarīgi konkurētspējas nodrošināšanā, tāpēc ostu noteikumiem jāatbilst starptautiskajiem standartiem un jābūt skaidri saprotamiem visiem ostas lietotājiem.

Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotajos noteikumos norādītas apstiprinātās ostas zemes un akvatorijas robežas. Tāpat tie konkretizē attiecīgās ostas kapteiņa pienākumus, funkcijas, kompetenci, atbildību un rīcības plānu negadījumu laikā jūrā.

Tie nosaka ostas drošības un aizsardzības pamatprincipus, bīstamo un piesārņojošo kravu kraušanas un uzglabāšanas noteikumus ostā, informāciju par kuģu ceļiem, kā arī virkni citu jautājumu, kas svarīgi ostas darbībai. Attiecībā uz vides aizsardzību noteikumos tiek precizēti nosacījumi par kuģa bunkurēšanas operāciju uzsākšanu.

Ostu noteikumos tiek noteikta arī navigācijas tehnisko līdzekļu darbības nodrošināšana, kā arī kuģu satiksme ostas akvatorijā: kārtība, kādā sniedzama informācija par kuģu ienākšanu ostā un iziešanu no ostas, sakaru nodrošināšana ostā, loču un kuģu satiksmes dienesta pakalpojumi, velkoņu pakalpojumi.

Tāpat sagatavotajos noteikumos ietverts regulējums par kuģu stāvēšanu, tauvošanos, piestātņu un būvju ekspluatāciju, vides aizsardzības un ugunsdrošības prasības.

Tie paredz arī kārtību, kādā notiek ostas padziļināšanas darbi, robežkontrole, kravu pārbaude un ostas maksas iekasēšana. Ostu maksas ir publiski pieejamas Ventspils brīvostas tīmekļa vietnē.

Noteikumi izstrādāti, pamatojoties uz Saeimā 2019.gada 12.decembrī pieņemtajiem grozījumiem Likuma par ostām, kas paredz, ka ostas noteikumus Ventspils un Rīgas ostai izdod MK.

Lai sekmētu Rīgas ostā un Ventspils brīvostā caurspīdīgu lēmumu pieņemšanu un informācijas pieejamību atbilstoši OECD principiem, šī gada 28. janvārī Ministru kabinetā atbalstīja arī Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos grozījumus abu lielāko Latvijas ostu pārvalžu nolikumos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU