DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. janvārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

“Velo Forums 2020” laikā sagatavoti priekšlikumi velosatiksmes attīstības veicināšanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar biedrību “Baltijas Vides Forums” un biedrību “Latvijas Riteņbraucēju apvienība” 22.janvārī organizēja diskusiju forumu “Velo Forums 2020”. Forums pulcēja vairāk kā simts dažādu institūciju un organizāciju pārstāvjus, kuri apsprieda velosatiksmes izaicinājumu un darbā grupās izstrādāja ar ilgtspējīgu mobilitāti saistītus priekšlikumus dažādām nozarēm. 

Velo forumu atklāja VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs, uzsverot velotransporta lomu siltumnīcas efekta gāzu emisiju mazināšanā un to, ka velosatiksmes attīstībai nepieciešama nozaru sadarbība, lai pilsētas kļūtu mobilākās, dabai draudzīgākas un, lai tās atstātu pēc iespējas mazāku ietekmi uz klimatu.

Pasākuma pirmajā daļā klātesošie diskutēja par velosatiksmes integrāciju kopējā mobilitātes sistēmā, velo tūrisma aspektiem, velosatiksmes datu iegūšanas veidiem, sabiedrības iesaistīšanu un aktuālajiem nozares pētījumiem. Otrajā daļā dalībnieki darbā grupās izstrādāja ar ilgtspējīgu mobilitāti saistītus priekšlikumus, kas tiks iesniegti Satiksmes ministrijai transporta politikas plānošanas dokumentu izstrādei.

Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Butāns “Velo Forumā 2020” pavēstīja par Satiksmes ministrijas ieceri Velosatiksmes attīstības plāna vietā veidot Mikromobilitātes plānu, kas ietvers pasākumus gājēju, velobraucēju, skrejriteņu un pārējo lēnsatiksmes transportlīdzekļu vajadzībām.

Sekojošās speciālistu prezentācijās apskatīti visaptverošā Latvijas velo pētījuma rezultāti, mirkomobilitāte, velosatiksmes integrēšana sabiedriskā transporta sistēmā, velosatiksmes datu ievākšanas metodes, velosatiksmes novērtēšanas metodes pašvaldībās, velosatiksmes veicināšanas risinājumi pašvaldībās un velotransporta lomu klimata pārmaiņu mazināšanā.

22. janvāra Velo Forums 2020 pulcēja vairāk kā simts dažādu institūciju un organizāciju pārstāvjus – dalībnieku vidū plaši tika pārstāvētas dažādas Latvijas pašvaldības, nozaru ministrijas un citas valsts institūcijas, nevalstiskās organizācijas, ar velotūrismu un velosatiksmi saistītie uzņēmēji un velo entuziasti.

Iespēju “Velo Forumu 2020” vērot interneta tiešraidē izmantoja 320 skatītāji. Forumā apspriesti gan izaicinājumi, gan ieguvumi, īpaši uzsverot velosatiksmes lomu klimata pārmaiņu mazināšanā, sabiedrības veselības veicināšanā, gaisa piesārņojuma mazināšanā un ekonomikas attīstībā.

Pasākuma darba kārtība un informatīvās daļas prezentācijas pieejamas šeit.

Velo Forumam video ieraksts ir pieejams VARAM tīmekļa vietnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU