DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. janvārī, 2020
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas dome un NVO vienojas par iedzīvotāju iesaisti Rail Baltica projekta īstenošanā

FOTO: Nora Krevņeva-Baibakova

Apzinoties Rail Baltica projekta nozīmi Rīgas attīstībā un tā ievērojamo ietekmi uz iedzīvotāju ikdienu un mobilitātes iespējām, Rīgas pašvaldība un nevalstiskās organizācijas otrdien, 21. janvārī, parakstīja sadarbības memorandu, kura mērķis ir sekmēt iedzīvotāju informētību un iesaisti lokālplānojuma izstrādes procesā.

Rail Baltica ir jārealizē nevis kā tikai “sliežu projekts”, bet gan kā pilsētas un teritoriju attīstības projekts. Šis uzstādījums ir vienlīdz svarīgs gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem, kurus pārstāv nevalstiskās organizācijas. Esam vienisprātis, ka Rail Baltica iespējas ir maksimāli jāizmanto. Šis projekts var mainīt pilsētas vaibstus uz visiem laikiem, un domāju, ka pilnīgi visi, no iedzīvotājiem līdz mēriem un ministriem, kas griezīs lentītes pēc projekta pabeigšanas, ir ieinteresēti, lai pilsēta izmainās uz labo pusi,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta vadītāja Ilze Purmale norādīja, ka starp daudzām struktūrām un organizācijām nebūs viegli atrast vienotu viedokli, bet šis memorands uzlabos komunikāciju starp visām pusēm un palīdzēs iegūt labākos risinājumus.

Memoranda mērķis ir sekmēt Rīgas iedzīvotāju informētību par Rail Baltica integrācijas Rīgas pilsētvidē norisi, nodrošinot sabiedrības iesaisti lokālplānojuma izstrādes procesā, sniedzot informāciju par lokālplānojuma risinājumiem, uzklausot viedokļus un apspriežot lokālplānojuma risinājumus.

Memorandā paredzēts, ka iespējami labāko rezultātu sasniegšanai gan pilsētai kopumā, gan katras apkaimes iedzīvotājiem, puses sadarbosies brīvprātīgi, atklāti un atbildīgi, diskutējot, aizstāvot savas intereses, izsaka viedokļus un vienojas par kopīgu izpratni, kā Rail Baltica integrējams pilsētvidē.

Sadarbojoties paredzēts aizstāvēt tādas vērtības kā pilsētvides kvalitāte un teritoriju līdzsvarota attīstība, ilgtspējīga mobilitāte, dabas vērtību un kultūras mantojuma aizsardzība un saglabāšana, apkaimju sociālo saikņu saglabāšana un nostiprināšana.

Parakstot memorandu, Rīgas pašvaldība apņēmusies informēt nevalstiskās organizācijas un sabiedrību par lokālplānojuma izstrādes procesu un risinājumiem, apspriest risinājumu variantus,  sadarbībā ar iedzīvotājiem meklēt pilsētai un tās interesēm atbilstošākos risinājumus, skaidrot izvēlētā risinājuma pamatotību un atbilstību pilsētas attīstības plāniem, kā arī nodrošināt iedzīvotāju viedokļa aizstāvēšanu un pārstāvēšanu sarunās ar Rail Baltica ieviesējiem un projektētājiem.

Savukārt nevalstiskās organizācijas apņēmušās piedalīties diskusijās par lokālplānojuma izstrādes procesu un risinājumiem, apzināt iedzīvotāju intereses un vajadzības, ko būtiski ievērot lokālplānojuma izstrādes procesā, izteikt viedokli un sniegt priekšlikumus, lai rastu pilsētai un tās interesēm atbilstošākos risinājumus Rail Baltica integrēšanai pilsētvidē.

Memorandā paredzēts, ka lokālplānojuma izstrādes gaitā papildus normatīvajos aktos noteiktajiem pasākumiem sabiedrības līdzdalības nodrošināšanai paredzētie pasākumi iedzīvotāju informēšanai, iepazīstināšanai ar lokālplānojuma risinājumiem un viedokļu uzklausīšanai tiks rīkoti pēc nepieciešamības, bet ne retāk kā reizi divos mēnešos.

Memorandu parakstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un nevalstisko organizāciju pārstāvji no apvienības “Pilsēta cilvēkiem,” Āgenskalna apkaimes biedrības, Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrības “Riga Annenhof”, Bieriņu apkaimes attīstības biedrības, Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”,  Latvijas Riteņbraucēju apvienības, Torņakalna attīstības biedrības, biedrības “Good Mood Art”, biedrības “Zasulaukam & Šampēterim”, Rīgas centra attīstības biedrības, Asociācijas Latgales priekšpilsētas attīstībai, biedrības “Latvijas Velo informācijas centrs”  un Vecrīgas biedrības. Memorands ir atvērts parakstīšanai arī citām nevalstiskajām organizācijām, kas paustu šādu vēlēšanos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU